Jak podłączyć pasek LED i wybrać zasilacz LED?

Aby podłączyć taśmy LED, obszerny przewodnik dotyczący podłączania zasilania do taśm LED, Istnieje wiele punktów dotyczących taśm LED. Są skutecznym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem na Twoje potrzeby oświetleniowe. Są dostępne w szerokiej gamie odcieni i rozmiarów. Elastyczne paski LED mogą pomóc w rozjaśnieniu nietypowych miejsc, do których nie mogą dotrzeć typowe źródła światła. Umożliwiają kreatywność w wykonywaniu lekkich prac. Wyobraź sobie wykorzystanie standardowego światła do oświetlenia akcentującego „zrób to sam” w swoim domu. Niewygodny. Jednak kupowanie i łączenie łuków ledowych eliminuje wszelkie kłopoty, a także pomaga w realizacji twoich kreatywnych marzeń świetlnych. Wybór regulowanych lamp dziobowych LED do oświetlenia przestrzeni to bułka z masłem. Teraz musisz je zamontować. Może to wyglądać na przytłaczające zadanie, ale będzie łatwe, jeśli wykonasz kilka podstawowych kroków.

Typ światła taśmy LED

Najpierw musimy zweryfikować, czy jest to wysokie, czy niskie napięcie. Jeśli jest niskonapięciowy, można dokładnie zaobserwować, że pasek świetlny powyżej każdych trzech koralików ma dwie kropki, a linię można przykleić do górnej części kropek. Jeśli używasz wysokiego napięcia do podłączenia, podłącz wtyczkę do napięcia 220V.

Po pierwsze, wszystkie koraliki łączą się szeregowo z paskiem. Wymagane jest podłączenie stałego typu statecznika kondensatora istniejącego kierowcy (znacznie lepszy szofer typu przyciskowego, odpowiedni do napędzania listwy o obniżonym napięciu).

Umieść oba piny wtyczki kierowcy bezpośrednio w rdzeniu obu przewodów światła zgodnie z odpowiednią polaryzacją, a następnie wtyczkę zasilania sterownika LED można podłączyć do gniazdka 220 V AC.

Różne inne to wszystkie ziarna lamp połączone i połączone szeregowo za pomocą różnych rezystorów. Listwa zasilana 12 V DC, bezpośrednio podłączona do zasilacza 12 V DC (regulowane lub nieregulowane są łatwo dostępne), a następnie podłączyć zasilacz bezpośrednio do gniazdka 220 V AC. Możesz również użyć akumulatora 12 V do bezpośredniego napędzania tego rodzaju taśmy.

Połączenie taśmy LED

Wytnij i link na różne inne.

O ile nie oświetlasz minimalnego zadania, możliwe jest, że będziesz musiał zmniejszyć, a także połączyć taśmę LED ze wszystkimi innymi. To tylko jedna z najważniejszych zalet wyboru lamp taśmowych LED. Możesz dołączyć wiele pasków, aby oświetlić większe przestrzenie, a także nietypowe przestrzenie i zakamarki. Istnieją dwa sposoby łączenia taśm LED ze sobą: Najłatwiejszym sposobem zamocowania dwóch taśm LED jest użycie klipsów łączących taśmy LED. 2 paski LED można połączyć ze sobą za pomocą szpilki typu człowiek-męski.

Hippo Snap Kind

Port paska LED Hippo breeze umożliwia szybkie podłączenie dwóch taśm LED na różne inne. Na każdym końcu złącza znajduje się miejsce na montaż paska LED. Musisz podłączyć jeden koniec paska do adaptera klamry Hippo, aby połączyć ze sobą dwa paski. Po zamontowaniu „zapięcie” na adapterze utrzymuje wstążkę na miejscu. Możesz wykorzystać te złącza do połączenia dwóch pasków lub dołączenia paska LED do źródła zasilania. Złącza te mogą pomóc w wydłużeniu odległości, jaką taśma LED może skutecznie pokonać w obu sytuacjach. Za pomocą tego portu można połączyć ze sobą taśmy czarno-białe, a także RGB LED.

Złącza bez lutowania

Chociaż klipsy hipopotamowe świetnie nadają się do mocowania określonych taśm LED do siebie, nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby połączyć ze sobą identyczne taśmy LED. W tym miejscu do gry wkracza większe złącze do taśm LED bez lutowania. Ma wystarczająco dużo miejsca na połączenie wielu taśm LED. Możesz użyć tego złącza do podłączenia lamp wstążkowych LED czarno-białych i RGB. Nadaje się dodatkowo do ściemnialnych taśm LED. Plastikowe klipsy przytrzymują taśmy LED na miejscu, a także chronią połączenie.

Złącza lutowane bez lutowania

Twój projekt może wymagać, aby pasek LED skręcał się w rogach lub był zniekształcony. Tutaj przydają się nielutowane złącza przewodów LED. Te adaptery do przewodów mają zaciski na obu końcach, dzięki czemu można ich użyć do połączenia dwóch taśm LED z różnymi innymi. Idealnie nadają się do przedłużania taśm LED. Złącza przewodów to różne piękne sposoby na pokrycie krawędzi i obszarów, które nie wymagają światła. Dzieje się tak, ponieważ na tych przewodach nie ma zainstalowanych diod LED. Mogą wykorzystać tylko do przedłużenia długości paska. Możesz dołączyć do siebie różne oświetlenie w skali szarości, a także RGB, LED.

Lutowanie

Cięcie to prosty sposób na połączenie taśm LED z innymi, ale w niektórych przypadkach przycinanie nie wchodzi w grę. Na przykład, jeśli listwy, które mają zostać połączone, będą montowane, nie można użyć klipsów do ich połączenia za pomocą lekkiej aluminiowej ramy. W takim przypadku będziesz musiał przylutować paski LED do siebie. Lutowanie taśm LED pod sobą nie jest bardzo trudną procedurą. Niemniej jednak wymaga określonego sprzętu, a także umiejętności uczenia się. Aby zlutować ze sobą dwie taśmy LED, należy je przyciąć na preferowany wymiar, pozbyć się nakładki poddając taśmę, dokładnie dopasować końce dwóch taśm, a następnie zlutować je ze sobą.

Wybór zasilacza LED

Ponieważ wiesz, ile energii potrzebujesz do swojej taśmy LED, następującą czynnością jest wybór odpowiedniego zasilacza. Z pewnością będziesz musiał wybrać zasilacz, który wykorzystuje tylko 80% swojej całkowitej mocy do zasilania taśmy LED. Jest to niezbędne, aby przedłużyć żywotność zasilacza i taśmy LED. Na przykład, jeśli wymagana moc taśmy LED wynosi 19 W, będziesz potrzebować zasilacza o mocy co najmniej 23 W (19/0,8). Zapobiegnie to przegrzaniu zasilacza. Po zmniejszeniu minimalnego wymaganego poziomu mocy, wybierz jedną z trzech opcji zasilania światła dziobowego.

Gniazdo lub wtyczka

Możesz wybrać zasilanie diody LED, podłączając ją do gniazdka elektrycznego w swoim pokoju. Do tego bez wątpienia będziesz potrzebować dobrego stacjonarnego zasilacza LED. Po prostu podłącz jeden koniec zasilacza do taśmy LED, a drugi koniec do gniazdka elektrycznego, aby oświetlić paski. Jest to piękny wybór do zastosowania w Twoim domu, mniejszych pomieszczeniach z oświetleniem taśmowym LED, oświetleniem zadaniowym lub akcentującym.

Okablowanie

Możesz podłączyć taśmę LED bezpośrednio do kabla zasilającego w swojej przestrzeni. Jest to niezawodny sposób na zasilanie lamp listwowych, szczególnie przy oświetlaniu pomieszczeń komercyjnych lub komercyjnych. Bez wątpienia będziesz potrzebować lekkiego aluminiowego zasilacza LED dla nieruchomości, aby połączyć taśmę LED na stałe i ten proces, który jest najlepiej wykonywany przez specjalistę.

Baterie

Do zasilania lampek taśmowych LED można używać baterii. Jest to doskonała alternatywa, jeśli chcesz zasilić mały przedmiot ozdobny lub nosić ze sobą oświetlenie LED.

Podłączanie do gniazdka elektrycznego

Po wybraniu odpowiedniego źródła zasilania, czas na przymocowanie do niego światła taśmy LED. Jak wspomniano wcześniej, taśmę LED można podłączyć do źródła zasilania za pomocą gniazdka elektrycznego lub przewodowo. Jeśli zdecydujesz się podłączyć paski LED do gniazdka, istnieją dwie metody.

Początkowe jest podłączenie każdego rozmiaru paska do pojedynczego zasilacza komputera stacjonarnego i podłączenie go do gniazdka elektrycznego. Drugim jest wykorzystanie zacisków do przewodów, aby przymocować równoległe paski LED i podłączyć szpilki do gniazd. Oba bez wątpienia pomogą rozjaśnić pomieszczenie bez zawracania sobie głowy spadkiem napięcia. Możesz również użyć wtyczek do taśm LED, aby bezpośrednio podłączyć swoje paski do zasilania.

Instalacja światła taśmy LED

1, samotne otwarte okablowanie z trzema otworami: metoda łączenia kroku 2 jest taka sama, inna niż samotne otwarte pięciootworowe porównanie, a nie samotne otwarte trzyotworowe porównanie. Różnica polega na tym, że pojedynczy otwarty pięciootworowy wewnętrzny był wylotem dwóch (L) zacisków przewodu przeciwpożarowego, a (N) żadne zaciski przewodu nie zostały zwarte. Nie wymagamy osobiście krótkiej.

2 zasługuje na stwierdzenie, że kilka mniej wymagających budynków w okablowaniu nie było wyposażonych w linkę zabezpieczającą (żółtą i ekologiczną). Nieuleczalne gniazdo E nie wymaga okablowania.

3. Taśma LED i zasilacz dołączony do roszczenia, od dodatniego do dodatniego, od ujemnego do ujemnego. Pełnokolorowe logo RGB, aby dobrze połączyć pasek LED i pasek, ta sama wstążka jest doskonała do określenia, połączenia ze sobą, a następnie punktowego lutowania cyny na linii, zwróć uwagę na najlepsze ulepszone z tyłu.

Powyższe dotyczy podłączenia paska LED podłączonego do zasilacza, szczegółowy przewodnik do udostępnienia. Po zapoznaniu się z powyższym podsumowaniem, również ma szczególne zrozumienie tej wiedzy, chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej informacji na temat łącza taśmy LED, które najprawdopodobniej znajdziesz w obsłudze klienta na spotkanie.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + eleven =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.