İnverter ne işe yarar?

İnvertörlere ayrıca AC Sürücüler veya VFD’ler (değişken frekanslı sürücüler) denir. DC’yi (doğru akım) AC’ye (alternatif akım) dönüştürebilen elektronik cihazlardır. Ayrıca elektrik motorlarının hızını ve torkunu kontrol etmekten de sorumludurlar.

Neden bir invertöre ihtiyacım var?

Birincil işlev, doğru akımı (DC) standart alternatif akıma (AC) dönüştürmektir. Bunun nedeni, AC sistemlerindeki pillerin yalnızca DC gücünü depolaması, AC’nin ise şebeke veya kamu hizmetleri aracılığıyla endüstriye ve evlere güç sağlamak için kullanılan enerji olmasıdır.

İnverterin amacı ve işlevi nedir?

Bağımsız sistemler için veya bir elektrik şebekesini beslemek için doğru akımı alternatif akıma dönüştüren bir cihaz.

Bir invertör ile 12 V pil ne kadar sürer?

1500 watt’lık bir invertöre sahip 12 voltluk bir pil ne kadar sürer? 50 Ah lityum demir fosfata (LiFP04) ve %80’lik standart deşarj derinliğine (DoD) sahip 12 voltluk bir pil, tam yükte 13 dakika boyunca 1500 watt’lık bir invertörü çalıştırabilir.

İnverter güç kaynağının avantajları nelerdir?

1. Enerji tasarrufu

Takipçi ve pompa uygulamaları, Klima sürücülerinden önemli ölçüde yararlanır. Amortisörlerin ve açma/kapama kontrollerinin üstünde, Klima sürücülerinin kullanılması, motor dönüşünü düzenleyerek güç alımını 20 ila yarı yarıya azaltabilir. Arabaların ve kamyonların oranını düşürmeye benziyor. Molaları kullanmanın aksine, gaz pedalına hafifçe devam edilerek arabalar ve kamyon hızı en aza indirilebilir.

2. Yumuşak Başlatıcılar

Bir AC Sürücü, düşük frekansta güç sağlayarak elektrik motorunu çalıştırır. İstenen hız sağlanana kadar frekansı ve elektrik motor hızını yavaşça yükseltir. Operatörler, yük arızalarını önlemek için yürüyen merdivenler ve konveyör bantları için mükemmel olan herhangi bir zamanda hızlanma ve yavaşlama kurabilir.

3. Kontrollü Başlangıç Akımı

Elektrik motorunu çalıştırmak için A/C elektrik motorunun tam yük akımının 7 ila sekiz katı gerekir. Klima sürücüsü başlangıçtaki varlığı azaltır, bu da motorun daha az geri sarılmasına ve elektrik motorunun ömrünün uzamasına neden olur.

4. En Aza İndirilmiş Yüksek Gerilim Hat Bozuklukları

Hat boyunca bir A/C motorunun çalıştırılması, güç dağıtım sisteminde büyük bir boşaltmaya neden olarak voltaj düşmesine neden olabilir. Bilgisayar sistemleri ve ayrıca algılama birimleri gibi hassas araçlar, büyük bir elektrik motoru çalıştığında devreye girer. Klima sürücüsü, açma yerine elektrik motorundan gelen gücü ortadan kaldırarak bu voltaj düşüşünü ortadan kaldırır.

5. Dönme Yönünü Kolayca Ayarlar

Klima sürücüleri, sık çalıştırma ve durdurma işlemlerinin üstesinden gelebilir. Döndürme komutunu dönüştürdükten sonra döndürme talimatlarını değiştirmek için sadece küçük bir akım gerekir. Stant mikserler, dönüş talimatı olarak ideal çıkışı üretebilir ve ayrıca bir invertör sürücü ile devir sayısı düzenlenebilir.

6. Temel Kurulum

Klima sürücüleri önceden programlanmıştır. Yardımcıların, iletişim hatlarının ve elektrik motoru kablolarının kontrol gücü şu anda üretim tesisi kabloludur. Yüklenicinin, hattı Klima sürücüsünü besleyecek olan enerji kaynağına bağlaması gerekmektedir.

7. Esnek Tork Sınırı

Klima Sürücüleri, torku hassas bir şekilde yöneterek elektrik motorlarını hasarlardan koruyabilir. Örneğin, elektrik motoru, aşırı yük aleti açılana kadar şüphesiz bir makine sıkışmasında dönecektir. Tork sınırının ötesine geçmeyi önlemek için elektrik motoruyla ilgili torku sınırlamak için bir AC sürücü hazırlanabilir.

8. Mekanik Tahrik Parçalarının Ortadan Kaldırılması

Bir Klima sürücüsü, aygıtları ve aktarımları hızlandırmadan veya azaltmadan partilerin ihtiyaç duyduğu düşük veya yüksek hızı sağlayabilir. Bu, bakım fiyatlarını ve ayrıca taban alanı taleplerini korur.

Kıyı gücüne bağlıyken eviricimin açık olması gerekiyor mu?

Aktif olarak seyahat ediyorsanız, RV’nizdeki AC cihazlarını kullanmak için çalışan bir invertörünüz olmalıdır. Kıyı gücüne erişiminiz olmamasını bekliyor ancak cihazları kullanmaya devam etmek istiyorsanız, eviriciyi bırakmalısınız.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 7 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.