Czy mogę użyć zasilacza 5V na 12V?

Częstym pytaniem zarówno początkujących, jak i doświadczonych użytkowników komputerów PC jest to, czy mogę używać zasilacza 5 V na laptopie 12 V. Wiele najpopularniejszych marek, w tym Dell, HP i Sony, umożliwia przełączanie zasilaczy laptopów za pomocą dodatkowej linii zasilaczy 12 V. Jeśli nie masz pewności, którą markę wybrać, możesz przeczytać recenzję lub sprawdzić u producenta wymagania dotyczące zasilania konkretnego modelu. Ilość dostarczanego zasilania będzie się różnić w zależności od zadań, które chcesz wykonać dla dowolnego systemu komputerowego.

Codziennie większość laptopów pobiera z sieci co najmniej 5V. Nawet jeśli masz zasilacz na swoim miejscu, usunie on średnio tylko około pięciu do dziesięciu watów z sieci. Korzystanie z zasilacza 5 V w laptopie zapewni dodatkowe źródło zasilania i zapewni płynne działanie systemu.

Jeśli jednak korzystasz z laptopa o dużej mocy i chcesz go zabrać ze sobą w podróż lub intensywnie używasz go podczas grania w gry komputerowe, będziesz musiał użyć osobnego zasilacza. Jest wiele opcji. Niektóre zapewniają maksymalną moc, z której może korzystać Twój laptop w dowolnym momencie. Wiele z nich jest dostępnych w mniejszych rozmiarach, przeznaczonych do użytku z komputerami przenośnymi.

Korzyści z używania oddzielnego zasilacza

Zaletą korzystania z oddzielnego zasilacza do laptopa 12 V jest to, że zapobiegnie to przeciążeniu. Zmniejszy to ryzyko uszkodzenia urządzenia i przedłuży jego żywotność. Ważne jest, aby sprawdzić specyfikację zasilacza, który wybrałeś dla swojego zespołu. Jeśli może prawidłowo zasilać laptopa, pomoże to przedłużyć żywotność urządzenia.

Pomogłoby, gdybyś używał tylko zasilacza, który jest kompatybilny z laptopem, który masz. Chociaż wiele z nich zapewnia połączenie USB, nie jest to konieczne, jeśli używasz urządzenia w jego najbardziej podstawowej formie. Może się okazać, że do korzystania z urządzenia konieczne jest podłączenie zasilacza sieciowego do laptopa. Upewnij się jednak, że używasz właściwego kabla, aby uniknąć jego uszkodzenia. Co do zasady, podczas podłączania do komputera jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych, takich jak skanery lub drukarki, upewnij się, że one również korzystają z odpowiedniego złącza zasilania i że ich zasilacz jest zgodny z laptopem.

Co zrobić przed wyborem zasilacza

Wybierając zasilacz, którego należy użyć, pamiętaj, że musi on dostarczać moc wymaganą dla urządzenia. Jeśli przeciążysz go, twój laptop może nie działać poprawnie, ponieważ może się przegrzać. Jeśli obniżysz napięcie, możesz mieć trudności z korzystaniem z urządzenia, ponieważ żywotność baterii może być bardzo ograniczona. Jeśli wybierzesz tani, który nie oferuje wielu opcji, możesz również doświadczyć słabej jakości. Ostatnią kwestią jest to, że nigdy nie należy podłączać urządzenia USB do komputera, nawet jeśli ma port USB.

Możesz potrzebować konwertera, jeśli potrzebujesz użyć zasilacza, który działa na różnych poziomach mocy. Niektóre urządzenia używają konwertera USB na Molex, ale niektóre używają standardowego adaptera. W każdym razie dostępne są konwertery, które mogą konwertować te interfejsy na inne. Warto również sprawdzić, czy Twoje urządzenie korzysta ze stanu wysokiego lub niskiego poboru mocy, ponieważ może to wpłynąć na moc wyjściową. W niektórych przypadkach nie ma możliwości zmiany wyjścia na ustawienie odpowiednie do własnych potrzeb, w takim przypadku konieczne byłoby użycie zasilacza o regulowanym napięciu.

Zasilanie wtórne

Jeśli chcesz użyć urządzenia USB, które działa z innego źródła zasilania niż to, z którego obecnie korzysta Twoje urządzenie, będziesz potrzebować dodatkowego źródła zasilania. Ponownie można je znaleźć w Internecie lub w sklepach z elektroniką. Jeszcze raz najlepiej go wypróbować przed dokonaniem zakupu, ponieważ musisz mieć pewność, że zadziała. Moc wyjściowa tych urządzeń może się różnić i może być potrzebny kabel, aby połączyć się z gniazdkiem ściennym w urządzeniu. Wreszcie, niektóre urządzenia USB będą wymagały, aby komputer działał z systemem Windows, podczas gdy inne są zaprojektowane do pracy z dowolnym systemem operacyjnym. Jeśli nie możesz podłączyć wyjścia w swoim urządzeniu, nie będziesz mógł korzystać z urządzenia USB; dlatego zaleca się sprawdzenie, czy można uzyskać obudowę USB do użytku z urządzeniem peryferyjnym USB.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − 8 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.