5V Güç Kaynağı Devresi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herhangi bir elektronik ürünü veya projeyi yürütmek için uygun bir güç kaynağı belirlemek önemlidir. 5V güç kaynağı veya 5VDC güç kaynağı en çok kullanılan ve uygulanabilir güç kaynaklarından biridir. 5V güç kaynağı LED ekranlar ve modern bilgisayarlar için yaygın olarak kullanılır. Genel olarak, bu güç kaynağının çalışma mekanizması çok basittir. 50V veya 240V girişten trafo kombinasyonu kullanılarak 5V çıkış elde edilir. Bu tür güç kaynağı genel olarak 2 kategoriye ayrılır. 5V ayarlı güç kaynakları ve 5V ayarsız güç kaynakları. 5V güç kaynakları, gürültüyü en aza indirmenin önemli olduğu endüstriyel ortamlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. 5V ayarlı güç kaynakları ayrıca 3 tipte sınıflandırılabilir; Regülasyonlu AC’den Dc’ye, lineer regüleli Ac’dan DC’ye anahtarlama ve regüle edilmiş DC’den DC’ye anahtarlama. Regülatör, elektronik projelerimizde kullanabileceğimiz regüle edilmemiş voltajı sabit 5V çıkışa çeviren bir cihazdır.

Anahtarlamalı Düzenlemeli 5V Güç Kaynağı:

Anahtarlamalı 5V güç kaynakları en yaygın olarak SMPS veya Anahtarlayıcılar olarak adlandırılır. SMPS, yüksek frekanslı bir anahtarlama tekniği kullanarak 5V çıkışını düzenler ve stabilize eder. Bu mekanizma nedeniyle, birçok endüstriyel ev ve üretici, anahtarlayıcı satın aldı. tanınmış 5V güç kaynağı üreticileri darbe genişliği modülasyonunu ve geri bildirimi üretim süreçlerinde etkin bir şekilde kullanmak. Modern SMPS’ler, en yaygın ve diferansiyel gürültüyü daha az etkili hale getiren EMI filtreleme ve koruma ile donatılmıştır. Ayrıca, modern 5V anahtarlayıcılar, kullanıcıya maksimum çok yönlülükle girişten çıkışa ve çıkıştan toprak izolasyonuna olanak sağlayan Galvanik izolasyon ile donatılmıştır.

5V Güç Kaynağı Üreticisi

5V Lineer Regüleli Güç Kaynağı:

5V lineer güç kaynakları, çıkışı düzenlemek ve stabilize etmek için enerji tüketen düzenleyici devreler kullanır. Bu tür bir güç kaynağının EMI üretim kapasitesi ve anahtarlama frekansları yoktur, ancak bunlar son derece kararlıdır. Giriş gerilimi ve yük değişimi ile çıkış gerilimi ve yük değişir. Bu güç kaynakları, AC’den DC’ye tekli ve geniş ayarlı çıkışta da mevcuttur. 5V güç kaynağı toptancıları ve LED fabrikaları, çeşitli elektronik cihazlarda kullanmak için bu tür güç kaynaklarını üreticilerden büyük ölçekte satın alır.


5V Düzensiz Güç Kaynağı:

Bunlar, AC giriş ve düzensiz 5V çıkışla çalışan temel güç kaynaklarıdır. Çıkış voltajı ve yük, giriş voltajı ve yük ile değişir. Bununla birlikte, bu tür güç kaynakları, çoğu Elektronik uygulamasında kullanımı çok pahalı ve güvenli değildir.

5V Güç Kaynaklarının Çeşitli Uygulamaları:

5V güç kaynakları, çeşitli elektronik projelerde ve ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır:
1. LED Ekran.
2. Endüstriyel otomasyon ve imalat.
3. Hassas kontrol devreleri.
4. 3D yazıcı fabrikası.
5. CCTV kamera fabrikası ve
6. Elektronik araştırma projeleri.

Yakındaki En İyi 5V Güç Tedarikçisini Bulun:

5V güç kaynağı için gereksinimleriniz var mı? cihazlar? Evet ise, o zaman Shenzhen Xinreal Teknoloji Şirketi Ltd. size çok çeşitli 5V güç kaynağı sistemleri ve cihazları sağlayarak size yardımcı olabilir. Ürün teklifleri şunları içerir: LED güç kaynağı, Anahtarlama güç kaynakları (SMPS), CCTV güç kaynakları, tıbbi, akıllı ve bina güç kaynağı sistemleri. Ayrıca size yağmur geçirmez gibi çok yönlü ürünler de sunabilirler. 5V güç kaynakları ve gereksinimlerinizi karşılamak için dış mekan 5V güç kaynağı sistemleri ve devreleri. Şirket 6000 metrekarelik bir alan geliştirdi. 200’den fazla çalışan tarafından hizmet verilen km üretim alanı. Şirket, güç kaynağı ürünleri alanında 10 yıllık bir deneyime sahiptir ve aylık yaklaşık 2.000.000 adet üretim kapasitesine sahiptir.

Şirket, toptan 5V güç kaynağı sağlama konusunda itibar ve deneyime sahiptir. LED ampul fabrikalarına, CCTV fabrikalarına, 3D yazıcı fabrikalarına ve diğer perakendecilere ve tüccarlara sistemler. Organizasyon, her türlü teknik sorunu çözmenize yardımcı olabilecek deneyimli mühendis ve teknisyenlerden oluşan bir ekibe sahiptir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − four =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.