Zasilacz impulsowy 12V podniesie napięcie do 14V?

1: po pierwsze, zasilanie komputera włącza się/wyłącza tę linię zwartą do masy, tak aby zasilacz impulsowy został włączony, ale nie włączaj się jako pierwszy.

2: Znajdź układ scalony TL494 na płytce drukowanej zasilacza komputera. Numer modelu na niektórych zasilaczach może wynosić 7500, znajdź jego pierwszą nogę, podłącz potencjometr 100K do masy w pierwszej nodze i ustaw potencjometr na maksymalną wartość rezystancji.

3: Na wyjściu +12V jest podłączony woltomierz, teraz pod napięciem. Zwróć uwagę na napięcie na stole, teraz około 12V. Powoli wyreguluj potencjometr tak, aby napięcie wyjściowe było stabilne na poziomie około 15,5V. Jeśli nie ma wyjścia przy regulacji wyższego napięcia, to jest ochrona zasilania. Po awarii zasilania usuń czwarty pin TL494 do rezystora LM339 do linii uziemienia rezerwacji. Po wyregulowaniu wartości rezystancji potencjometru, podłącz szereg tego samego dużego rezystora do potencjometru, aby wyregulować wyjście nie przekroczy tego napięcia. W tym samym czasie na instrukcje nakładany jest potencjometr stały, dostosuj do jakiej pozycji jest napięcie.

4: wyjście linii +12V szeregowo z wystarczającą diodą prądową; naładuj akumulator i ustaw napięcie zasilania na około 14,4V. Po 2-4 godzinach, aby dostosować się do maksymalnego napięcia wyjściowego, napięcie wyjściowe zasilacza impulsowego jest stabilne, więc po zakończeniu ładowania automatycznie ustawi prąd na mały. Po ograniczeniu napięcia nie martw się o przeładowanie. Baterię 32A można naładować w około 10 godzin. Tak zwany prąd stały to dopiero początek ograniczenia prądu, więc zacznij zmniejszać napięcie; celem jest ograniczenie prądu. Najlepsze jest to, że szereg diod można dotykać ręcznie; przy napięciu maksymalnym dioda szeregowa nie nagrzewa się; jest w pełni naładowany. Będziesz wiedział, ile czasu zajmuje zapełnienie po kilku razach; ustawienie trochę dłużej nie wpłynie na baterię.

Zasilacz komputera nad TL431 nie może się ruszyć; jest to obwód czuwania.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − five =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.