Voltajı 14V’a yükseltmek için 12V anahtarlama güç kaynağı?

1: İlk olarak, bilgisayar güç kaynağı AÇIK/KAPALI bu hat toprağa kısa devre yaptı, böylece anahtarlama güç kaynağı açıldı, ancak önce gücü açmayın.

2: Bilgisayar güç kaynağının devre kartındaki TL494 IC’yi bulun. Bazı güç kaynaklarında model numarası 7500 olabilir, ilk ayağını bulun, 100K potansiyometresini birinci ayakta toprağa bağlayın ve potansiyometreyi maksimum direnç değerine ayarlayın.

3: +12V çıkışında, şimdi enerjili bir voltmetreye bağlı. Tablodaki voltaja dikkat edin, şimdi yaklaşık 12V ya da öylesine. Potansiyometreyi, voltaj çıkışı yaklaşık 15.5V’de sabit olacak şekilde yavaşça ayarlayın. Gerilimi daha yüksek ayarlarken çıkış yoksa, bu güç korumasıdır. Elektrik kesintisinden sonra, rezervasyonun toprak hattına giden LM339 direncine giden TL494 dördüncü pimini çıkarın. Potansiyometre direnç değerini ayarladıktan sonra, çıkışı bu voltajı geçmeyecek şekilde ayarlamak için potansiyometreye aynı büyük dirençten bir dizi bağlayın. Aynı zamanda, talimatların üzerine sabit bir potansiyometre konur, hangi konuma ne kadar voltaj verilir.

4: Yeterli akım diyotuyla seri olarak +12V hattı çıkışı; pili şarj edin ve güç kaynağı voltajını yaklaşık 14,4V’a ayarlayın. Maksimum voltaj çıkışına ayarlamak için 2 – 4 saat sonra, anahtarlama güç kaynağı çıkış voltajı sabittir, bu nedenle şarj tamamlandıktan sonra akımı otomatik olarak küçük olarak ayarlar. Voltaj sınırından sonra aşırı şarj konusunda endişelenmeyin. 32A pili yaklaşık 10 saatte doldurabilirsiniz. Sözde sabit akım, akım limitinin sadece başlangıcıdır, bu nedenle voltajı düşürmeye başlayın; amaç akımı sınırlamaktır. En iyisi diyot serisine elle dokunulabilmesidir; voltaj maksimuma ayarlandığında, seri diyot ısınmaz; tam olarak şarj edilir. Birkaç kez sonra doldurmanın ne kadar sürdüğünü bileceksiniz; biraz daha uzun ayarlamak pili etkilemez.

TL431 üzerindeki bilgisayarın güç kaynağını hareket ettiremezsiniz; bekleme devresidir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + 2 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.