Tüm LED Işıkların LED Sürücüsüne ihtiyacı var mı?

LED ışıkların tümü sürücü korumasına ihtiyaç duyar.

1, LED karakteristik duyarlı bir yarı iletken cihaz olduğundan ve negatif sıcaklık özelliğine sahip olduğundan, LED sürücü gücü (sürücü olarak da adlandırılır) kararlı çalışma koşullarını korumak için uygulama sürecindedir.

2, sürücü güç gereksinimlerindeki LED cihazları zorludur. LED, sıradan akkor ampuller gibi değildir, doğrudan 220V AC şebekeye bağlanabilir. LED, düşük voltajlı bir sürücüdür. Karmaşık bir dönüştürme devresi, farklı LED ışıklar ve diğer güç adaptörleri ile donatmanız yardımcı olacaktır.

Uygun bir güç kaynağı tasarımı, verimlilik dönüşümü, yeterli güç, sabit akım doğruluğu, güç ömrü, bu faktörlerin elektromanyetik uyumluluğu gibi hususlara dikkat edilmelidir çünkü güç kaynağının tüm lambadaki rolü insan kalbi kadar önemlidir.

Bir LED sürücüsünün rolü.

LED sürücü güç kaynağı, LED lambaların ve fenerlerin anahtarıdır. Bir insanın kalbi gibidir. Yüksek kaliteli üretmek için, aydınlatma LED ışıkları ve fenerler, LED’i sürmek için sabit voltajdan vazgeçmelidir.

Sabit akım kaynağı

Sürücü, LED’i sürmenin en iyi yoludur. Çıkış devresinde seri akım sınırlama dirençleri olmadan sabit akım kaynağı sürücüsü kullanıldığında, LED’den akan akım, harici güç kaynağı voltajı değişikliklerine, ortam sıcaklığı değişikliklerine ve LED parametresinin ayrı etkisine tabi değildir.

Ve LED parametreleri, akımın sabit kalabilmesi için ayrı etki yaparak LED’lerin mükemmel özelliklerini tam olarak gösterir.

LED lambalarına güç sağlamak için LED sabit akım güç kaynağı, çünkü güç kaynağı çalışma sırasında LED’den akan akımı otomatik olarak algılar ve kontrol eder. Bu nedenle, çok yüksek akım LED’inde güç anı hakkında endişelenmenize gerek yok ve yük kısa devre yanmış güç kaynağı hakkında endişelenmenize gerek yok.

Sabit akım sürücü yöntemini kullanarak, son değişikliğin neden olduğu LED ileri voltaj değişimini önleyebilir, sabit akım ise LED parlaklığını kararlı hale getirir, ancak aynı zamanda LED aydınlatma fabrikasının seri üretim yapması için de uygundur.

Ürünün tutarlılığını sağlamak için pek çok üretici sürücü güç kaynağının öneminin tamamen farkındadır. Birçok LED aydınlatma üreticisi, LED lambaları sürmek için sabit voltaj yöntemini ve biraz daha yüksek maliyetli sabit akım yöntemini terk etti.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + seven =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.