TRIAC güç kaynağı nedir?

Triyak, Klima gücünü sinüzoidal bir dalga biçiminin her iki yönünde değiştirebilen ve yönetebilen yüksek hızlı bir katı hal aygıtıdır. Katı hal aracı olarak tristörler, ışıkları, elektrik motorlarını veya ısıtma ünitelerini vb. kontrol etmek için kullanılabilir.

. TRIAC devreleri, AC güç kontrol uygulamalarında olduğu gibi yaygın olarak kullanılır. Bu devreler, bir Klima dalga formunun her iki bölümünde gerçekten yüksek düzeyde mevcudiyete ek olarak yüksek voltajları değiştirebilir. Bir diyotla karşılaştırılabilir yarı iletken cihazlardır.

TRIAC, genellikle konut aydınlatma uygulamalarında ışığı düşürmenin bir yolu olarak kullanılır ve hatta motorlarda bir güç kontrolü işlevi görebilir.

LED’ler için TRIAC kontrolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yeni blogumuza bakın.

Neden TRIAC’ı seçmelisiniz?

TRIAC, yüksek voltajları değiştirme işlevi görür ve bu da onu çeşitli elektrik kontrol çözümleri için mükemmel bir seçim haline getirir. TRIAC’ın günlük ışık kontrolü gereksinimlerimizi karşılamak için çalışabileceğini gösterir. TRIAC devrelerinin kullanımı, aile aydınlatma uygulamalarıyla sınırlı değildir; aynı şekilde bunları küçük elektrik motorlarını ve takipçilerini ve çeşitli diğer kontrol uygulamalarını ve A/C anahtarlamalarını kontrol etmek için de kullanabilir. TRIAC, bireylerin farklı taleplerini karşılamaları için faydalı bir yöntem olan çok amaçlı bir kontroldür.

TRIAC LED Sürücünün Faydaları

TRIAC karartma, yüksek etkinlik, yüksek modifikasyon hassasiyeti, hafif, küçük taşınabilir boyut ve basit buton kontrolünün avantajlarıyla birlikte gelir. TRIAC karartma, dimmer tipine hakimdir ve bu tip dimmer ile çeşitli ürünler geliştirilmiştir. TRIAC dimmer’ın en önemli avantajı, LED ışık ile kullandığınızda düşük bir dimleme masrafına sahip olmasıdır.

TRIAC dimmerin dezavantajı, düşürme performansının oldukça azalması ve bu da kısıtlı bir dimleme çeşidine neden olmasıdır. TRIAC düğmesi akımı açma işlevi gördüğünden, en uygun fiyata bile akımı tamamen kesemez; zayıf bir akım akıyor. Mevcut LED karartma yönteminde ele alınan zorlu bir problemdir.

Bir TRIAC’ın amacı nedir?

TRIAC, tahliye voltajının polaritesi ile değişen sirkülasyon ile her iki yönde de mevcut akışı sağlar. TRIAC’ın ton terminalleriyle ilgili A/C voltajından türetilebilir.

TRIAC ne anlama geliyor?

TRIAC, Alternatif Akım için Triyot anlamına gelir ve gücü yönetmek için kullanılan bir düğmedir. Işık uygulamalarında kullanıldığında, ‘TRİAC düşürme’ olarak da tanımlanır.

TRIAC’ı nasıl kontrol edersiniz?

TRIAC kontrolü, pozitif veya uygun olmayan bir voltaj kullanıldığında bir giriş elektrotu aracılığıyla çalışır.

Devreye neden olmak, elektriğin, şimdiki an amaçlanan sınırın altına düşene kadar iletilmesini sağlar. Bu durumda, bir TRIAC, yüksek voltajın gerçekten çok küçük kontrol akımlarıyla geçmesine izin verir.

Faz kontrolünü kullanarak, bir TRIAC, mevcut akımın bir devre partileri ile akan kısmını yönetebilir.

TRIAC denetleyicisi nedir?

Bir TRIAC denetleyicisi, yüksek hızlı bir düğme görevi görür ve bir ampulden geçen elektrik gücü miktarını kontrol etmede kullanılır. Tipik olarak, gücün ne zaman gerçekleştirilebileceğini belirleyen ve sağlanan gücün denize düşmesini önlemek için voltajı azaltan bir tetikleyiciye sahiptir.

Bir TRIAC kontrol LED’i ışığın gücünü yöneterek çalışır: düğme tepki verdiğinde, çok daha az güç gerçekleştirilir ve ampul alçalır.

TRIAC alıcısı nedir?

Bir TRIAC alıcısı, daha kolay tristöre benzer fikirlerden yararlanır. 200V engelleme voltajına sahip hassas bir ağ geçididir.

Güç elektroniğinde TRIAC nedir?

Bir TRIAC, şimdiki zamanın akışını kontrol eden üç terminalli yarı iletken bir cihazdır. Bu nedenle, mevcut bir döner çevrimde mevcut akışı hem yüzde elli için yönetebileceği göz önüne alındığında, Triac adı, anahtarlama hedefleri için A/C gücü kullanan operasyon için mükemmeldir.

DC’ye geçmek için bir TRIAC kullanabilir miyim?

Evet, tedavi edilemez GATE’de yola çıkmak için kullanılabilir. Ancak bir kez tetiklendiğinde, sonsuza kadar açık kalmaya devam edecektir. Bu nedenle dc alanında minimum uygulamaları vardır. Sonunda, TRIAC, AC sinyalleri için bir düğme olarak çalışan üç terminalli bir elektronik cihazdır.

Bir TRIAC LED kontrol sistemi nasıl bağlanır?

TRIAC dimmerleri LED sürücülerine bağlamak zor bir iş olabilir; Ancak endişelenmenize gerek yok, sizi işi yapmanın doğru yolu hakkında bilgilendireceğiz. LED şoförlü TRIAC dimmer kablosunun adım adım tedavisini tanımak için okumaya devam edin.

TRIAC dimmerinin en yaygın kullanımı, temel ileri faz dimmeridir. Bir TRIAC ve ayrıca bir direnç devresi içerir. Direnci düzenlemek için bir potansiyometre takılıdır ve ayrıca RC zamanı, çekim açısı olan bir TRIAC’ı başlatmadan önce oluşturulan gecikme süresini tutar.

TRIAC enerjik olduğunda, iletim açısı olarak bilinir. Bir ‘sinüzoid’ olan, yani faz kesimli bir sinüs dalgası olan bir voltaj dalga biçimi üretecektir. Giriş voltajında herhangi bir kısıtlama olmaksızın sonucu kontrol etmek için temel bir anahtar dönüştürücü kullanılır. Böyle bir durumda, ilk önce faz dimmer tarafından verilen faz kesme dalga formu eşitlenir, bu ayrıntılar çıkış politikası için referansın kontrolünde kullanılır.

Önde gelen dimmerlerin gücü kontrol etmek için TRIAC anahtarını kullanırken arka kenar dimmerlerin gücü korumak için IBGT’lerden yararlandığının bilincinde olmanız gerekir. Bu nedenle, satın almadan önce kısılabilir LED sürücünüzün dimmer anahtarı ile aynı hizada olduğundan emin olmanız gerekir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + thirteen =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.