Rzeczy do rozważenia przed wyborem obwodu zasilania 5 V

W celu uruchomienia jakichkolwiek produktów elektronicznych lub projektów, ważne jest zidentyfikowanie odpowiedniego zasilacza. Zasilacz 5V lub zasilacz 5VDC to jedno z najczęściej używanych i odpowiednich źródeł zasilania. Zasilanie 5V jest powszechnie stosowany w wyświetlaczach LED i nowoczesnych komputerach. Ogólnie mechanizm działania tego zasilacza jest bardzo prosty. Wyjście 5 V jest uzyskiwane z wejścia 50 V lub 240 V poprzez wykorzystanie kombinacji transformatorów. Ten rodzaj zasilania dzieli się ogólnie na 2 kategorie. Zasilacze regulowane 5V i zasilacze nieregulowane 5V. Zasilacze 5V są również powszechnie stosowane w środowisku przemysłowym, gdzie ważna jest minimalizacja szumów. Zasilacze regulowane 5 V można dalej podzielić na 3 typy; Przełączanie regulowanego AC na DC, liniowo regulowanego AC na DC i przełączanie regulowanego DC na DC. Regulator to urządzenie, które zamienia nieregulowane napięcie na stabilne wyjście 5V, które możemy wykorzystać w naszych projektach elektronicznych.

Przełączanie regulowanego zasilacza 5 V:

Przełączanie regulowane zasilacze 5 V są najczęściej określane jako zasilacze impulsowe lub przełączniki. SMPS reguluje i stabilizuje wyjście 5 V przy użyciu techniki przełączania wysokiej częstotliwości. Dzięki temu mechanizmowi wiele domów przemysłowych i producentów kupiło przełączniki od renomowani producenci zasilaczy 5 V efektywne wykorzystanie modulacji szerokości impulsu i sprzężenia zwrotnego w procesie produkcyjnym. Nowoczesne zasilacze impulsowe są wyposażone w filtrowanie EMI i ekranowanie, które skutecznie zmniejszają skuteczność najczęstszych i różnicowych szumów. Co więcej, nowoczesne przełączniki 5V są wyposażone w izolację galwaniczną, która pozwala użytkownikowi na izolację wejścia do wyjścia i wyjścia do uziemienia z maksymalną wszechstronnością.

Producent zasilacza 5 V

Zasilacz regulowany liniowo 5 V:

Zasilacze liniowe 5 V wykorzystują rozpraszające obwody regulacyjne do regulacji i stabilizacji wyjścia. Ten typ zasilacza nie ma zdolności produkcyjnej EMI i częstotliwości przełączania, ale jest niezwykle stabilny. Napięcie wyjściowe i obciążenie zmieniają się wraz ze zmianą napięcia wejściowego i obciążenia. Zasilacze te są również dostępne w wersji AC na DC, zarówno z pojedynczym, jak i szerokim wyjściem. Hurtownie zasilaczy 5V i fabryki LED kupują ten rodzaj zasilacza na dużą skalę od producentów, aby używać go w różnych urządzeniach elektronicznych.


Nieregulowany zasilacz 5V:

Są to podstawowe zasilacze, które współpracują z wejściem AC i nieregulowanym wyjściem 5V. Napięcie wyjściowe i obciążenie zmieniają się wraz z napięciem wejściowym i obciążeniem. Jednak tego rodzaju zasilacze nie są bardzo drogie i bezpieczne w większości zastosowań w elektronice.

Różne zastosowania zasilaczy 5 V:

Zasilacze 5V znajdują szerokie zastosowanie w różnych projektach i produktach elektronicznych a mianowicie:
1. Wyświetlacz LED.
2. Automatyka przemysłowa i produkcja.
3. Precyzyjne obwody sterujące.
4. Fabryka drukarek 3D.
5. Fabryka kamer CCTV i
6. Elektroniczne projekty badawcze.

Znajdź najlepszy zasilacz 5 V w pobliżu:

Czy masz wymagania dotyczące zasilania 5 V ? urządzenia? Jeśli tak, to Shenzhen Xinreal Technology Company Ltd. może Ci pomóc, dostarczając szeroką gamę systemów i urządzeń zasilających 5V. Ich oferta produktów obejmuje Zasilanie LED, Zasilacze impulsowe (SMPS), Zasilacze CCTV, medyczne, inteligentne i budynkowe systemy zasilania. Co więcej, mogą również zaoferować wszechstronne produkty, takie jak przeciwdeszczowe Zasilacze 5V oraz zewnętrzne systemy i obwody zasilania 5 V, aby spełnić Twoje wymagania. Firma opracowała 6000 mkw. km powierzchni produkcyjnej obsługiwanej przez ponad 200 pracowników. Firma posiada 10-letnie doświadczenie w dziedzinie produktów zasilających i jest w stanie wyprodukować około 2 000 000 sztuk miesięcznie.

Firma ma reputację i doświadczenie w dostarczaniu hurtowych zasilaczy 5V systemy do fabryk żarówek LED, fabryk CCTV, fabryk drukarek 3D oraz innych sprzedawców detalicznych i handlowców. Organizacja posiada zespół doświadczonych inżynierów i techników, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu wszelkiego rodzaju problemów technicznych.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − seven =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.