Ne Tür LED Sürücüye İhtiyacım Var? Sabit Akım ve Sabit Voltaj

Yakın zamanda LED ışık satın alan birçok kişi kendilerine “LED’ler için bir sürücüye ihtiyacım var mı?” diye soruyor. Bu sorunun cevabı, sahip olduğunuz LED ışığının türüne bağlı olacaktır. Size genel bir cevap vermek için önce bir LED ışığın ne olduğuna ve nasıl çalıştığına bakalım. Bu makaleyi okuduktan sonra led aydınlatma konusunda çoğu kişinin merak ettiği soruları yanıtlamalı ve yeni ışıklarınız için ihtiyaç duyacağınız led driver’ı belirlemelisiniz.

Sabit Akım LED Sürücüleri ve Sabit Voltaj LED Sürücüleri

Bir LED ışık, bir dizi küçük ışık yayan diyottan (LED’ler) oluşur. Diyotlar, diyot şarj edildiğinde elektrik oluşturan kimyasal bir reaksiyonla doldurulur. Güç kaynağından gelen akım ışığın diyotuna ulaştığında, fotonları serbest bırakır, bu da lambanın içindeki fosforu aydınlatır. Güç kaynağından son gelenler oraya tek kutuplu veya farklı kutuplu dalgalar halinde girebilir. Bu, bir aydınlatma sisteminin çeşitli bileşenlerine güç sağlamak için kullanılabilecek bir akım yaratır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bir LED ışık, ışık üretmek için bir dizi elektrik akımı kullanır. Işığınızın düzgün çalışmasını istiyorsanız, bir elektrik prizine takmanız gerekecektir. Ayrıca gerekli akımı sağlayabilecek bir güç kaynağına da ihtiyacı olacaktır. Devre, bir pil hücresinden enerji çekecek ve daha sonra serbest bırakacaktır.

Sabit Akım LED Sürücüsü Nedir?

Işıklarınızı satın almadan önce, hatta satın almadan önce, ne tür bir sürücüye ihtiyacınız olacağını belirlemek hayati önem taşır. Genel olarak, çoğu LED ışık için bir DC LED sürücüsü tercih edilir. Güç kaynağı olarak araç aküsünden gelen akımı kullanırlar ve voltaj dönüştürücü ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Üretilen akım devreleri çalıştırmak için yeterlidir. Ancak, bir güneş paneliniz varsa veya ışıklarınızı başka bir yenilenebilir enerji türüyle kapatmayı planlıyorsanız, bir dönüştürücüye ihtiyacınız olabilir.

Bu LED ışıkların birçok farklı üreticisi var. Her üretici kendi özel teknolojisini geliştirmiştir. Bazıları bir arabanın çakmağına takılacak, diğerlerinin ise bir prize takılması gerekecek. En iyi performansa sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, bilinen bir markadan satın almak iyi bir fikirdir.

Sabit Voltajlı LED Sürücü Nedir?

Işığınız için akımı elde etmek için dikkate alınması gereken birkaç şey var. Öncelikle ışıklarınız minimum 12 volt güç gerektirecektir. Ayrıca akım, ışığın ne kadar süre açık kalacağına bağlı olacaktır. Örneğin, parlak beyaz bir ışık, soluk renkli bir ışıktan daha fazla akıma ihtiyaç duyacaktır. Son olarak, bazı ışıklar yalnızca belirli ışıklarla çalışır, bu nedenle bir güç adaptörü satın almak önemlidir.

Bu aygıtların bazı üreticilerinin belirli sürücü türleri vardır. En popüler olanı, gün ışığından yararlanma moduyla donatılmış olanlardır. Bu, sürücünün LED’i kapatmasına ve bunun yerine ışıkları kullanmasına olanak tanır. Gündüz sadece güneş ışığını kullanıyorsanız, gece LED’in parlaklığını kontrol etmenizi sağlayacak bir cihaz satın almalısınız. Bu, gece olduğunda bile dış aydınlatma sisteminizin yeterince parlak olmasını sağlayacaktır. Öte yandan, ışığı gece kullanıyorsanız, muhtemelen otomatik yukarı ve aşağı özelliği sağlayan bir cihaz satın almak isteyeceksiniz.

Bir sürücü ararken, ne tür LED ışıklar kullandığınızı bilmek yardımcı olabilir. Ardından, uygulamanız için ne tür bir sürücünün uygun olacağını belirleyebilirsiniz. Çok sayıda lamba kullanıyorsanız, lamba başına bir sürücü satın almak daha iyi olabilir. Örneğin, dört LED ışığınız varsa, her bir lambanın aydınlatmasını idare edebilecek bir sürücü satın almak isteyeceksiniz. Bu, lambalarınızın birlikte sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 2 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.