LED’lerin Sürücüye İhtiyacı Var mı?

LED ışıkların etkinleştirilmesi ve çalıştırılması için LED sürücüsü adı verilen benzersiz bir araç gerekir. LED sürücüleri, bir balastın flüoresan ampuller için sağladığına benzer bir özelliği yerine getirir. Balast, elektriği devreye getirir ve ardından ampule güç sağlar. Benzer şekilde, sürücü, açıp kapatmak için LED sürücüsünün içine elektrik getirir. Sürücü, içinden akan elektrik miktarını düzenleyen bir sigortaya benzer.

Güç süreklidir

Yaygın yanılgılardan biri, güç sürekli olduğu için ışığın da olması gerektiğidir. Olay bu değil. Her LED sürücüsü, açıldığında yalnızca bir saniyenin küçük bir kısmı için çalışır. LED sürücüler, güç sürekli olarak içlerinden aktığı için floresan balastlara benzer. Aradaki fark, balastın sürekli ışık sağlaması, LED sürücüsünün ise yalnızca belirli bir koşul karşılandığında ışık sağlamasıdır.

Aydınlatma sisteminin ömrünü uzatmak için LED sürücüler

Bir başka yanlış anlama da, aydınlatma sisteminin ömrünü uzatmak için mevcut bir sisteme daha fazla LED sürücüsü ekleyebileceğinizdir. LED sürücüleri, ömrünü uzatmak için mevcut bir floresan veya akkor aydınlatma sistemine eklenecek şekilde tasarlanmıştır. Bir LED sürücüsü eklemek, üreticinizin garantisini geçersiz kılacaktır.

Arızalı bir LED sürücüsünü yenisiyle değiştirin

Başka bir yanlış anlama da, arızalı bir LED sürücüsünü yenisiyle değiştirebileceğinizdir. Floresan veya akkor bir sürücüyü bir LED sürücüsüne bağlamak için bir devrede tersine mühendislik yapmanın kolay bir yolu yoktur. Bunu deneyecek olsaydınız, LED sürücüsünün dahili devresiyle uğraşıyor olurdunuz ve orijinalin yerini alacak bir şey yok. Buna teşebbüs etmek çok tehlikeli olacaktır.

Bununla birlikte, arızalı sürücünüzü yenisi ile değiştirerek mevcut aydınlatma sisteminizin ömrünü uzatmanız mümkündür. Yepyeni bir sürücü, onu mevcut bir LED sürücüye bağlamak için tüm elektronik aksamları ve devreleri içerecek ve bir garanti ile gelecek. Yeni bir sürücü satın alacaksanız, onu bağlamanın en iyi yolu, evinizdeki orijinal kablo tesisatına bağlanan yeni bir güç dağıtım panosu kullanmaktır. Bu, tüm halojenlerinizi, LED’inizi ve geleneksel aydınlatmanızı ortak bir devreye bağlamanıza olanak tanır. Bu, tüm sürücüleri değiştirmenize gerek kalmadan aydınlatma sisteminizin ömrünü uzatacaktır.

Floresan tüp ışığı, bir ışık demeti yaymak için ısınması bakımından akkor ampule benzer. Bununla birlikte, bir akkor ampulün aksine, tüp ışığının bir akkor ampulün filamanının yaptığı gibi yanmak yerine yanık kalan bir filamanı vardır.

Floresan tüplerin termal koruması olmadığından, akkor ampulün termal şok korumasına ihtiyaç duymazlar. Bu, nemli bir ortamda çalışmayacakları ve bu alanlarda hiç çalışmayabilecekleri anlamına gelir. 60 volttan fazla olmayan güç için derecelendirildiklerinden, su yakınında kullanımları güvenli değildir. 1 santigrat derece olarak derecelendirildikleri için odayı 40 derecenin üzerine ısıtırlar. 1 watt aydınlatma olarak derecelendirildikleri için 25-75 watt arasında herhangi bir yerde güç tüketirler. Yukarıdakiler nedeniyle, kaç armatüre bağlı olduklarına bağlı olarak 250-1200 watt arasında herhangi bir yerde güç tüketeceklerdir.

Floresan lambaların ürettikleri yüksek sıcaklıklar nedeniyle dış ortamlarda kullanılması önerilmez. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk olan alanlar için de önerilmezler. Termal kaynaşmadıkları için nemli veya nemli koşullarda aşırı ısınırlar ve kuru veya kuru koşullarda aşırı ısınırlar. Kısılabilir olduklarından, yüksek ışıklı odalarda güvenli değildirler. Ayrıca 40’tan fazla elektrik prizi bulunan odalarda ve 20’den fazla floresan tüplü odalarda güvenli değildirler. 75 watt güç kullandıkları için, üç saat gibi kısa bir sürede 35 watt’tan sıfır watt’a hızla tükenirler.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + 11 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.