LED sürücünün dezavantajı nedir?

LED sürücü hakkında sorulan en büyük sorulardan biri, normal sürücülere göre avantajlarının uygun olup olmadığıdır. Sürücüyü kullanmanın avantajları olduğu gibi, kullanmanın birçok dezavantajı da vardır. Bu makalenin amacı, bu dezavantajlardan bazılarına ışık tutmak ve birçok avantajı olmasına rağmen bu cihazı kullanmanın neden hala önemli olduğu konusunda size bir fikir vermektir.

LED sürücülerin fareler, klavyeler ve benzer cihazlar gibi geleneksel cihazlara göre birçok avantajı vardır. Bir cihazın konumunu emsallerinden çok daha fazla doğrulukla tespit edebilirler. Bu, video oyun denetleyicileri ve endüstriyel ekipman gibi karmaşık sistemler içindeki ürünlerin hassas kontrolü için kullanılabilir. Uzak mesafeden bile bir cihazı algılayabilmesi, onu kullanışlı bir özellik haline getiriyor.

LED sürücülerinin de bazı önemli dezavantajları vardır. Ana dezavantajı, yavaş hıza sahip olmalarıdır. Bu nedenle bazı işletmelerin mevcut sürücülerini oldukça sık değiştirmeleri gerekebilir. Sürücüleri büyük olasılıkla güncelliğini yitireceğinden, bu eski cihazlarda da bir sorundur. Yeni nesiller, bu sorunun üstesinden gelebilecek hızlı bir tarama hızına sahiptir.

Sürücünün bir diğer dezavantajı, yalnızca belirli ekran türlerini desteklemesidir. Esas olarak LED teknolojisini kullananlar. Diğer cihazlar genellikle USB spesifikasyonlarındaki en son standartlarla desteklenir. Bu nedenle, sürücünüzün USB 2.0’dan sonraki modern teknolojileri desteklemediğini fark ederseniz, cihazınız için yeni bir tane satın almayı düşünmelisiniz.

Bu dezavantajı nasıl aşabiliriz? Her şeyden önce, cihazınız LED’ler açıkken bile çalışmayabilir. Donmalar, çökmeler ve performansla ilgili diğer sorunlar gibi birçok hataya neden olabilir. Bunu çözmek için sürücünün sürüm numarasını güncelleyin. Yeni bir sürücü aldığınızda eskisini de güncelleyin.

İkincisi, eski cihazlar genellikle yenilerinden daha fazla çip gerektirir. Böylece sürücü geliştirme ve paketleme konusunda daha fazla ek yük olacaktır. Ekstra maliyetlerin yanı sıra bu, sürücünün daha az güvenli ve istikrarlı olacağı anlamına da gelir. Cihazı kullanmayı bitirdikten sonra onu kaldırmak için bir boşluk olmayacak. Cihazın işletim sisteminde yapılacak herhangi bir güncelleme, eski cihazlarla uyumluluk sorunlarına neden olabilir ve ayrıca işletim sisteminde daha fazla soruna neden olabilir.

Son bir dezavantaj olarak, standart bir sürücü için standardizasyon sürecinin genellikle standardın kendisinden önce gerçekleştiğini belirtmek önemlidir. Standardın bazı avantajları olsa da bazı dezavantajları da olabilir. Bir standardizasyon süreci devam ederken, sürücü belgesi dosyası şişirilir ve bazı kötü niyetli uygulamalar (virüsler gibi) standardı “paranoyak hale getirebilir” ve bilgisayar sistemine girebilmeleri için lisans bilgilerini “çalabilir”. Bu nedenle, ehliyet dosyanızı arada bir güncellemeniz tavsiye edilir.

Tüm bu önemli noktalar göz önüne alındığında, LED sürücüsünün dezavantajı hala büyük bir endişe kaynağı mı? En önemli dezavantajı, sisteminize girme olasılığıdır. Bilgisayarlar hakkında yeterli bilgiye sahip bir bilgisayar korsanı, bilgisayarınızı korumak için uygulanan güvenlik önlemlerini atlayabilir. Bu nedenle, bir cihazı her yüklediğinizde veya güncellediğinizde en son sürücü ehliyetini almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

LED sürücülerin dezavantajı nedir? Sürücüleri indirirken dikkatli olmanız ve güncellemeyi çalıştırmadan önce meşruiyetlerini doğrulamanız yardımcı olacaktır. Ayrıca, herhangi bir sürücüyü yüklemeden önce, güncellemenin herhangi bir soruna yol açması ihtimaline karşı, ilk olarak bilgisayarınızın dosyalarını yedeklemelisiniz. Güncellemeden sonra kişisel verilerinizin kaybolması yanlış olur.

LED sürücüsünün dezavantajı hala büyük bir endişe kaynağı mı? Bu soruyu cevaplamak için, LED ışıkların ürün üreticileri arasında moda olduğunu ve bunları yoğun bir şekilde kullandıklarını anlamalısınız. Böylece iPod’lar, DVD oynatıcılar, LCD monitörler, kameralar, tarayıcılar vb. gibi popüler tüketici elektroniği için sürücüler bulabilirsiniz. Bu nedenle, sisteminizi yükseltmeyi planlıyorsanız, muhtemelen size bir sürücü indirme seçeneği sunulacaktır. Bir sürücü indirmenin o kadar riskli olmadığını düşünebilirsiniz, ancak sisteminize onarılamaz bir şekilde zarar verebilecek sahte bir sürücü veya bellenim indirme riskinin her zaman olduğunu unutmamalısınız.

LED sürücüsünün dezavantajı hala büyük bir endişe kaynağı mı? Güncelleme yaptığınızda cihazlarınızı kuracak yazılımlarla sorun yaşamamanın oldukça kolay olduğunu düşünebilirsiniz, değil mi? Bu kulağa hoş gelebilir, ancak her zaman böyle değildir. Bazen bazı güncellemeler tamamen etkili olmayabilir ve güncellemeyi kabul etmeden önce bu olasılığı göz önünde bulundurmalısınız.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − seventeen =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.