LED ışıklar için hangi güç kaynağına ihtiyacım var?

LED şerit aydınlatmanızın tüm güç seviyesinin, güç kaynağının dereceli güç seviyesinden en az yüzde 20 daha azına gittiğinden emin olun. Örnek olarak, çalışması için 80 watt güce ihtiyaç duyan bir LED şerit ışığınız varsa, en az 96 watt değerinde bir güç kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Bu, LED’lere zarar verebilecek aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olur.

40 ila 60 LED şeritlerini birlikte çalıştırmak için 12 veya 24 voltluk bir güç kaynağı kullanmayı düşünün. 12 voltluk bir güç kaynağı 40 şeridi birlikte çalıştırır ve 24 voltluk bir güç kaynağı 60 şeridi çalıştırır. Birçok LED şerit aydınlatması, çok fazla güç alabilen hızlı dönen şeritler nedeniyle 12 voltluk bir güç kaynağında çalışır. Daha büyük güç kaynakları bu konuda yardımcı olabilir. Bu çalışma yöntemi, örneğin metre başına 60 LED’e sahip 100 LED’lik şerit ışığın kullanılmasına da yardımcı olur. 50 LED ışık metre başına 48 LED’e sahiptir ve 40 LED ışık metre başına 32 LED’e sahiptir. 120 LED ışık, metre başına 64 LED’e sahiptir.

Güç kaynağının nominal gücünden yüzde 20 daha az

LED şeritlerle hatırlanması gereken kritik şey, toplam watt değerinin güç kaynağının nominal watt değerinden en az yüzde 20 daha az olmasını sağlamaktır.

Güç kaynağından alınan gücü artırmak için iki seçenek vardır: Metre başına LED sayısını ikiye veya üçe katlayarak artırın. Ayrıca, gücü yüzde 10 veya daha fazla artırmak için güç kaynağı hız aşırtılabilir.

Güç kaynağının voltajı 28-36 volta yükseltilebilir veya 12 veya 24 voltluk güç kaynağını daha verimli, daha düşük voltajlı 12 veya 24 voltluk bir LED güç kaynağına dönüştürmek için bir transformatör kullanılabilir.

Verimliliği artırmaya yardımcı olmak için bir invertör ile üretilmiştir

Verimliliği artırmaya yardımcı olmak için bir invertör ile 12 veya 24 voltluk bir güç kaynağı da oluşturulabilir. İsrafı daha da azaltmak için güç kaynağına birçok invertör yerleştirilmiştir. Güç kaynağı 120 voltta çalışıyorsa, invertör watt değerini 140 watt’a çıkarabilir. 12 voltluk bir güç kaynağı, bir karartma kontrolörü ile 24 volta yükseltilebilir veya vat miktarını 72 watt’a çıkarmak için çift invertörlü 12 voltluk bir güç kaynağı yapılabilir. Bu, 120 voltluk gücün yetersiz olduğu bir mutfakta şerit ışığı kullanmak için çok kullanışlıdır. Ayrıca, 120 voltluk yeterli güce sahip olmayan bir garajda veya çamaşırhanede aydınlatmayı çalıştırabilir.

Daha düşük voltajlarda çalışan aydınlatmaya sahip olması gereken bir ofiste, iki inverter 12 volt güç kaynağı seçeneğini kullanmak daha kolaydır. Çift invertör tasarımının avantajıyla 12 voltta çalışırlar. Tüm ışıkları çalıştırabilir veya iki oda için bir invertör veya ışık çalıştırabilirler. Çift inverter 12 volt güç kaynağının avantajları şunlardır: Işıklar bir kablo ile bağlanabildiğinden ve tek bir kutuya takıldığından montajı daha kolaydır. İnverter, ayrı bir transformatörden daha ucuzdur. Tek invertör, çift invertör ve dörtlü invertör olarak mevcuttur.

İnverter sistemin kalbidir.

12 voltluk gücü daha düşük 12 veya 24 volta dönüştürür. Çift invertör güç kaynağı, çift 12 voltluk güç kaynaklarını veya çift 24 voltluk güç kaynaklarını çalıştırır. Çift invertör 12 volt güç kaynağı, tek invertör ile aynıdır, ancak yerleşiktir. Böylece bir uzatma kablosu takarsınız, invertörü takarsınız, güç kablosunu ışıklara bağlarsınız ve işte! Çift 12 voltluk bir güç kaynağınız var. İnverter, 12 voltluk gücü daha düşük 12 veya 24 voltluk enerjiye dönüştüren mekanik bir cihazdır. Çoğu insan invertörleri elektronik invertörler olarak düşünür. İnvertör, piller, bir transformatör veya bir pil bankası ile çalıştırılabilir.

İhtiyaçlarınıza en uygun invertörü alın

Bu, ihtiyaçlarınıza en uygun invertörü elde etmenizi sağlar. Elektronik bir invertör, bir pil, bir transformatör veya bir pil bankası kombinasyonunu çalıştıracaktır. İnverter genellikle sistemin en pahalı parçasıdır. Ayrıca kurulumu en kolayı olabilir. Bir elektronik invertör, dört adede kadar pile sahip olabilir ve 100’den fazla ampul veya halojen ampul çalıştırabilir. Mekanik bir invertör, ışıklara güç sağlamak için bir transformatöre sahip olacaktır. Dahili bir elektronik invertöre sahip olacak ve tek bir kesici veya birden fazla devre çalıştıracak.

Sahip olduğumuz gibi büyük bir depoda farklı aydınlatma ihtiyaçları olabilir. Diğer alanlar ekstra aydınlatmaya ihtiyaç duyar.

Amaçları çoğu depo aydınlatmasını gruplayabilir. Bir depodaki aydınlatmaya bağlıdır; depoda bir veya sürücü ve dışarıda farklı bir aydınlatma stili kullanabilir. Bir tür bir çalışma alanı için kullanılabilir ve bir hobi alanı için başka bir tür kullanılabilir. Bir depo, yüksek tavanlı bir depo veya tavanların çok yüksek olmadığı bir depo olabilir. Aydınlatma stili her iki koşul için de aynı olmalıdır.

Peki en iyi halojen aydınlatmayı nasıl seçeceğiz?

Bu, deponun amacına bağlıdır. Depo yüksek tavanlı değil, alçak tavanlı bir depo ise aydınlatmanın çok loş veya çok parlak olmamasını öneririz. Yüksek tavanlar daha fazla ışığa ihtiyaç duyarken alçak tavanlar daha az ışığa ihtiyaç duyar. Depo, endüstriyel depo aydınlatması değil de depo aydınlatması için piyasadaysa, depolar için en iyi halojen aydınlatmayı aramanızı öneririz. Ses yüksekliği, loşluk ve parlaklık ile ilgilenmezler. Bu ışıklar en iyi depo aydınlatmasıdır.

Halojen aydınlatma aynı zamanda depo aydınlatması için en iyi depo aydınlatma türüdür.

Piyasada dimmer ile aydınlatmayı tercih eden depolar bulunmaktadır. Depo büyüdükçe, ışıkların sayısı daha önemli olacaktır. Bunun nedeni, daha fazla insan için aydınlatmaya ihtiyacımız olacak. Çalışan sayısı da zamanla artacaktır. Halojen lambalar en ekonomik depo aydınlatmasıdır. Bu ışıklar daha az elektrik tüketir ve daha sönüktür. Enerji verimlidirler. Deponun günlük kullanım için aydınlatmaya ihtiyacı varsa, en iyi depo aydınlatmasını öneriyoruz. Günlük kullanım için pazardaki bir depo da en iyi depo aydınlatması için uygundur. Bu nedenle depo aydınlatması için de en iyi halojen aydınlatmayı seçtiğinizden emin olun. Depo aydınlatmasının en iyi türüdür.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − twenty =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.