LED ışıklar çok fazla elektrik harcar mı?

Bu, birçok ev sahibinin daha popüler hale geldikçe sorduğu bir sorudur. Birçoğu, bir LED ışığına sahip olmanın uzun vadede onlara para kazandıracağına inanıyor, ancak sahip oldukları ışık setlerine bağlı olarak daha fazla elektriğe de mal olacak. Gerçek şu ki, bu ışıklar daha fazla ışığa sahip olmalarına rağmen akkor lambalardan daha az elektrik tüketiyor.

LED ışıklar, içinden elektrik geçtiğinde ışık yayan bir yarı iletken kullanılarak yapılır. Bu nedenle diğer ampullere göre daha pahalıdırlar. Aynı miktarda ışık elde etmek için daha az enerji kullanırlar, ancak daha fazla parlaklığa ve daha uzun ömürlü ampullere sahiptirler. Ancak yanmaya devam etmeleri gerektiğinden çok fazla elektrik harcarlar.

LED ışığım için fazladan pil almam gerekir mi?

Peki bu, LED ışığım için fazladan bir pil almam gerektiği anlamına mı geliyor? Ne tür aldığınıza bağlı. Bazı durumlarda, on yıl veya daha uzun ömürlü bir set kullanıyorsanız ek elektrik satın almanıza gerek yoktur. Bunlar genellikle çok enerji verimli olarak kabul edilir.

Hala yanıp sönen veya çok uzun süre dayanması beklenmeyen LED ışık setleri kullanıyorsanız, fazladan pil eklemeniz gerekebilir. Işık tahmini süre boyunca kalacağı için yedek pil için ödeme yapmanız gerekmese de, elektrik faturanızı düşürmenize yardımcı olabilir. Satıcıya ışık setini bir değer için nereden satın aldığınızı sorarsanız indirim bile alabilirsiniz. Bazı LED ışık setleri üreticilerinin her satın alma işleminde piller içerdiğini unutmayın.

Ekstra pillere sahip olmanın çeşitli avantajları vardır. Avantajlardan biri, hiçbir güç olmadan asla mahsur kalmamanızdır. Diğer bir avantaj ise, bir elektrik kesintisi yaşarsanız veya elektriğin olmadığı bir bölgedeyseniz, alternatif bir güç kaynağına güvenmek zorunda kalmayacaksınız. Birçok insan, alternatif bir elektrik kaynağına bağımlı olmaktansa güneş enerjisine güvenmeyi tercih eder.

Ekstra pil satın almanın birkaç dezavantajı vardır.

Bir dezavantajı, bunlar için standart boyutlu bir pil için yapacağınızdan biraz daha fazla ödeme yapmanızdır. Özellikle normalden çok daha büyük piller gerektiren ışıklar için geçerlidir. Fazladan pilleri toplu olarak satın alırsanız, onlar için daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Onları bulmak da zor olabilir.

Birçok çevrimiçi perakendecinin bu ekstraları sattığını bilmek önemlidir. Bazıları birkaç farklı tür taşır. Çoğu çok pahalı olmayacak. Kar etmek zorunda olduklarını ve bu nedenle size her zaman ekstra pillerin fiyatını söylemeyebileceklerini unutmayın. Bu nedenle, muhtemelen sadece bir ekstra pil için alacağınızdan daha fazla şarj alacaksınız.

Ne tür ekstra LED Sürücülere ihtiyacınız olacak?

Artık ev eşyalarınız için ne tür ekstra pillere ihtiyaç duyacağınızı bildiğinize göre, pilinizin ne zaman biteceğini nasıl anlayacağınızı bilmelisiniz. Bu, şarj edilebilir pillerle ilgili en yaygın sorunlardan biri olabilir. Şarj ettiğinizde düzenli olarak boş pillerle karşılaşıyorsanız, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. Sadece saygın bir üreticiden ekstra pil satın almanız gerektiğini unutmayın.

Aklınızda bulundurmanız gereken son şey, bunun için ne kullanacağınızdır. Pili sürekli olarak şarj etmeyi planlıyorsanız, ömrü uzun olan bir şey satın almayı düşünebilirsiniz. Örneğin, yoğun bir şekilde kullanılıyorsa, bir cep telefonu pili çok daha uzun süre dayanır. Dizüstü bilgisayarınız için bir şey arıyorsanız, aşırı kullansanız bile şarjlı kalacak kablosuz bir pil alabilirsiniz. Elbette, satın alacağınız pil türünün, sahip olduğunuz cihaz ne olursa olsun uyumlu olması gerekir.

En sık kullandığınız öğelere göre neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek nispeten kolay olmalıdır. Çok fazla gadget’ınız varsa, muhtemelen ekstra pil satın almaya değer. Yalnızca bir veya iki öğeyi düzenli olarak kullanma eğilimindeyseniz, bunlara para harcamanız gerekmeyebilir. Alışveriş yaparken bu hususları aklınızda bulundurun.

Doğru pili bulmak zor bir iş olmak zorunda değil. Sadece ihtiyaçlarınızı aklınızda tutmayı unutmayın ve bütçenize uygun bir şey bulabilmelisiniz. Ayrıca, ekstra pilleri ne sıklıkla kullanacağınızı da düşünün. Lütfen onu ne için kullanacağınızı belirleyip, bunu satın alma gereksinimlerinizle karşılaştırır mısınız? Oldukça fazla para biriktirebilmelisiniz.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 3 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.