Jaka jest różnica między zasilaczem impulsowym a zasilaczem regulowanym?

Istnieje wiele rodzajów zasilaczy regulowanych.

Szeregowy zasilacz regulowany składa się z kombinacji transformatora mocy, elementów prostownika, kondensatorów filtrujących, elementów regulacyjnych (lampy regulacyjne lub regulatory Sanrei itp.), napięcia odniesienia, sieci próbkowania, wzmocnienia porównawczego oraz zabezpieczenia przeciążeniowego lub zwarciowego.

Zasilanie regulatora jest liniowym układem regulatora, a rurka regulatora jest wtedy w regulatorze. Wadą jest pobór mocy, niska sprawność, a zakres wahań sieci jest niewielki. Regulator napięcia serii General pozwala na zakres wahań sieci (220 ± 22) V.

Aby zmniejszyć zużycie energii i poprawić wydajność, wprowadzenie regulatora napięcia typu przełączającego, regulatora napięcia typu przełączającego, jest często nazywane zasilaczem impulsowym.

1, zasilacz impulsowy to bezpośrednia regulacja filtra prostownika napięcia sieci, a następnie regulowana przez rurkę regulatora przełączania. Nie ma więc potrzeby stosowania transformatorów.

2, zasilacz impulsowy zwykle wykorzystuje urządzenia półprzewodnikowe mocy, takie jak przełącznik, do regulacji napięcia wyjściowego poprzez kontrolowanie cyklu pracy kontrolera. Na przykład w tranzystorze mocy (GTR), gdy przycisk jest nasycony przewodzeniem, spadek napięcia na kolektorze i emiterze jest bliski zeru; w wyłączniku jego prąd kolektora wynosi zero. Stąd pobór mocy jest niewielki, wysoka sprawność. Wydajność może sięgać od 70% do 95%. A zużycie energii jest niewielkie, odpowiednie dla radiatora.

3, przełączanie częstotliwości roboczej w dziesiątkach kHz, kondensatory filtrujące i cewki indukcyjne stosowane w wartości pojemności są niewielkie. Dlatego zasilacz impulsowy ma lekki, mały rozmiar i inne cechy.

4, ze względu na niski pobór mocy, niski wzrost temperatury w maszynie, co poprawia stabilność i niezawodność urządzenia.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.