Co to jest zasilacz 12 V DC?

Zasilacze 12V są często używane w warunkach przemysłowych. Może to być sprzęt taki jak tokarka lub wiertarka. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni zasilacz. Jeśli nie masz pewności, co to jest zasilacz 12 V lub jak go wykonać, powinieneś najpierw udać się do sklepu ze sprzętem i przejrzeć podstawowe materiały eksploatacyjne. Przekonasz się, że wszystkie mają połączenie, które podłącza się do gniazdka elektrycznego.

Jak działa zasilacz 12V

Podstawową ideą działania zasilacza 12V jest wykorzystanie dwóch taśm LED jako źródła zasilania. Każda taśma LED jest zamknięta w plastikowej obudowie. Z każdej plastikowej obudowy będzie wychodził drut. Te przewody łączą zasilacz z każdą diodą LED. Dzieje się tak, ponieważ jeśli miałbyś użyć standardowego przewodu zasilającego do tych urządzeń, musiałbyś upewnić się, że prąd pochodzi z bliskiego gniazdka. Gdyby przewód zasilający przebiegał po podłodze lub innym przedmiocie, urządzenie uległoby awarii.

Proces, który służy do konwersji zasilacza 12 V na energię elektryczną, nazywa się izolowaniem napięcia. Dzieje się tak, ponieważ nie chcesz nikogo porażać nadmiernym napięciem. Dobrze jest również wyłączać zasilanie, gdy nie jest używane. Zapobiegnie to uszkodzeniu elektroniki.

Jak przetestować zasilacz 12 V?

Najpopularniejszym sposobem przetestowania zasilania 12 V będzie użycie multimetru. Aby użyć multimetru, musisz spojrzeć na napięcie między dodatnim i ujemnym zaciskiem zasilacza. Należy również sprawdzić napięcie na połączeniach w górnej i dolnej części urządzenia. Jeśli jest problem z którymkolwiek z relacji, możesz znaleźć etykietę w zespole, która powie Ci, na czym polega problem.

Powszechnie występującym problemem jest to, że zasilacz 12 V nie otrzymuje pełnego obciążenia. Całe obciążenie to sytuacja, w której napięcie wejściowe jest większe niż napięcie wyjściowe. Może to spowodować zwarcie w linii. Jeśli masz problemy z zasilaczem 12 V, który nie otrzymuje pełnego obciążenia, dodaj więcej mocy do wejścia.

Możesz również usłyszeć o zasilaczach led 12V, które mogą pracować na napięciu częściowym. Napięcie częściowe odnosi się do posiadania większej ilości energii niż jest to potrzebne. Ta energia może być magazynowana w bateriach. Jeśli używasz systemu oświetlenia ledowego 12 V, musisz dodać dodatkowe baterie.

Możesz także usłyszeć o zasilaczach 12 V, które mogą zużywać zarówno prąd stały, jak i przemienny, co jest znane jako podwójna stymulacja. Może to brzmieć jak zaawansowana funkcja, ale jeśli twój system zużywa dużo energii ze ściany, może być lepiej, jeśli masz podwójny zasilacz 12V do stymulacji. Dodatkowy prąd pomoże Twoim lampom zużywać zbyt dużo energii.

Jak już mówiliśmy, standardowe napięcie może zużywać od pięciu do dwunastu woltów. Jeśli twoje światła zużywają dużo energii ze ściany, musisz upewnić się, że twój zasilacz może wytrzymać obciążenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wiele urządzeń zużywa niskie napięcie. Na przykład Twoja suszarka do włosów, kuchenka mikrofalowa, a nawet wiele rodzajów zabawek zużywają miliampery lub mniej.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × one =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.