Co to jest sterownik LED i zasilacz?

Co to są sterowniki LED i jak je zasilamy? Ponieważ diody LED pracują przy bardzo niskim napięciu, zwykle potrzebują tylko kilku woltów do działania, wymagają również specjalnego sprzętu nawet do ich zasilania. Oprawy oświetleniowe LED wymagają dodatkowego urządzenia zwanego sterownikiem LED, aby zapewnić im potrzebną energię elektryczną, podobnie jak statecznik ładuje światło fluorescencyjne lub transformator ustawia prąd elektryczny do zasilania urządzenia domowego. Te same urządzenia dostarczają napięcie do szeregu diod LED.

Czym więc jest sterownik LED?

Sterownik to urządzenie programowe, które steruje napięciem wyjściowym i prądem oprawy oświetleniowej LED. Został zaprojektowany tak, aby tylko jeden pin mógł zarządzać całym oświetleniem w danym obwodzie. Kołek działa jak przełącznik; można go pozostawić w określonym stanie i nie dotykać żadnego z gwoździ lub można go włączyć i umożliwić przepływ prądu do żądanych świateł LED. Aby to zadziałało, należy ustawić żądane poziomy napięcia i prądu w początkowym projekcie obwodu.

Co to jest dioda LED? Dioda LED, zwana również diodą elektroluminescencyjną, wykorzystuje energię emitowaną przez żarówkę do tworzenia jej światła. Diody LED są wydajniejsze niż zwykłe żarówki, ale ich napięcie wyjściowe jest znacznie niższe niż w przypadku standardowych żarówek ze względu na brak żarnika. Chociaż diody LED nie emitują promieniowania ultrafioletowego tradycyjnych lamp, ich wydajność sprawia, że nadają się do niemal każdego zapotrzebowania na napięcie.

Co to jest rezystor? Rezystor łączy jeden koniec diody LED z urządzeniem wejściowym. Musisz podłączyć dodatni lub ujemny prąd diody LED do rezystora, aby wysłać prąd diody LED. Istnieją trzy rodzaje rezystorów: termiczne, osiowe i polaryzacyjne. Rezystancja termiczna jest zawsze mierzona rezystancją lub napięciem znamionowym rezystora.

Jak wybierane są zaciski wyjściowe i wejściowe? Obecnie najpopularniejszy sposób połączenia realizowany jest za pomocą złączy SMT. Jednak niektóre chipsety będą korzystać z innego sposobu połączenia. Ponadto niektóre chipsety implementują dwa lub więcej terminali wejściowych. Mogą one obejmować oddzielne napięcie odniesienia lub prostownik mostkowy.

Jak kontrolować jasność diody LED? Jasność można kontrolować za pomocą potencjometru. Prąd płynący przez rezystor ustawia się obracając potencjometr w prawo lub w lewo. Spowoduje to dostosowanie jasności diody LED. Jeśli urządzenie ma oddzielne kontrolki jasności, to jedna reguła będzie odpowiadać innej jasności, a druga kontrolka będzie odpowiadać tej samej jasności.

Czy są jakieś wymagania dotyczące zasilania oświetlenia LED?

Nie wszystkie urządzenia wymagają zasilania. Większość urządzeń wymaga mostka zasilania. Jest to urządzenie, które mostkuje dodatnie i ujemne przewody napięcia wejściowego. W przypadku mostka do diody LED popłynie tylko jeden prąd, a każde napięcie między urządzeniem a prostownikiem zapewni stały prąd lampom LED.

Czy istnieje wymóg temperatury dla moich diod LED? Tak, potrzebują oceny zgodności TIR wynoszącej 3500 godzin. Istotny wpływ na to ma ilość generowanego prądu elektrycznego. Czy mógłbyś sprawdzić obecną żarówkę, aby upewnić się, że jest zgodna z TIR?

Czy mogę poprawić sterowniki LED i wydajność zasilania LED? Tak, możesz. Implementuj kilka technik poprawiających wydajność prądu. Po pierwsze, możemy zmniejszyć spadek napięcia na sterownikach LED. Po drugie, możemy użyć serwomotoru do przełączania prądu na odpowiednie piny.

Jakie są moje wymagania dotyczące obciążenia? Moje wymagania dotyczące obciążenia są często trudne do określenia. Generalnie mam dwa ładunki: jeden dla światła otoczenia, a drugi dla timera CIC. Timer działa jak wyłącznik bezpieczeństwa. Wyłącza przednie światło na określony czas, aby zapobiec pożarowi.

Jakie są moje wymagania dotyczące obciążenia? Napięcie i prąd wyjściowy są wymaganiami podstawowymi, ale nie jedynymi. Rozmiar żarówki ma również wpływ na ładunek. Stosunkowo mała żarówka zużyje znacznie mniej energii niż dość duża żarówka. Żarówki są oceniane w watach. Im większa moc, tym więcej energii zużywa żarówka.

Ile sterowników led jest potrzebnych? Aby korzystać ze świateł LED, musisz dołączyć napięcie wyjściowe i napięcie wejściowe. Możesz to zrobić za pomocą przełącznika kątowego lub nawet przekaźnika. Przekaźnik umożliwia wybór innej polaryzacji napięcia wejściowego. Dzięki temu ściemniacze mogą przełączać się między poziomami jasności i ściemniania.

Czy istnieje przebieg prądu? Powinienem to starannie wybrać. Obciążenie sterownika elektronicznego będzie podyktowane napięciem wyjściowym i wymaganiami dotyczącymi mocy aplikacji. Na kształt fali prądu wyjściowego ma wpływ jasność światła wejściowego i wielkość obciążenia. Wielkość obciążenia wpływa na kształt fali prądu wyjściowego, dlatego należy wybrać obciążenie elektroniczne sterownika, które poradzi sobie z bieżącymi wymaganiami aplikacji.

Obwód sterowania prądem wyjściowym również powinien mieć baterię kondensatorów. Bateria kondensatorów służy do przechowywania energii, dopóki nie jest potrzebna. Nasadka będzie następnie ładować baterię kondensatorów, napędzając w ten sposób diodę LED. Ta bateria kondensatorów ograniczy ilość prądu płynącego do diody LED i pomoże zoptymalizować wydajność.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − sixteen =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.