Co robi falownik?

Falowniki są również nazywane napędami prądu przemiennego lub VFD (napędy o zmiennej częstotliwości). Są to urządzenia elektroniczne, które mogą przekształcać prąd stały (prąd stały) w prąd przemienny (prąd przemienny). Odpowiadają również za sterowanie prędkością i momentem obrotowym silników elektrycznych.

Dlaczego potrzebuję falownika?

Podstawową funkcją jest konwersja prądu stałego (DC) na standardowy prąd przemienny (AC). Dzieje się tak, ponieważ baterie w systemach AC przechowują tylko prąd stały, podczas gdy prąd zmienny to energia wykorzystywana do zasilania przemysłu i domów za pośrednictwem sieci lub obiektów użyteczności publicznej.

Jaki jest cel i funkcja falownika?

Urządzenie, które zamienia prąd stały na prąd przemienny dla systemów samodzielnych lub do zasilania sieci energetycznej.

Jak długo wystarcza bateria 12 V z falownikiem?

Na jak długo wystarcza bateria 12 V z falownikiem 1500 W? Akumulator 12 V z fosforanem litowo-żelazowym 50 Ah (LiFP04) i standardową głębokością rozładowania (DoD) na poziomie 80% może uruchomić falownik 1500 W przez 13 minut przy pełnym obciążeniu.

Jakie są zalety zasilacza inwerterowego?

1. Oszczędność energii

Zastosowania popychacza i pompy znacznie czerpią korzyści z napędów klimatyzatora. Powyżej przepustnic i elementów sterujących włączaniem/wyłączaniem, zastosowanie napędów klimatyzacyjnych może zminimalizować pobór mocy o 20 do połowy poprzez regulację obrotów silnika. Przypomina to zmniejszenie stawki samochodów osobowych i ciężarowych. W przeciwieństwie do korzystania z przerw, tempo samochodów osobowych i ciężarowych można zminimalizować, delikatnie wciskając pedał gazu.

2. Soft Startery

Napęd AC uruchamia silnik elektryczny, dostarczając energię o niskiej częstotliwości. Powoli podnosi częstotliwość oraz szybkość silnika elektrycznego, aż do osiągnięcia pożądanej prędkości. Operatorzy mogą w dowolnym momencie ustalić przyspieszenie i spowolnienie, co doskonale sprawdza się w przypadku schodów ruchomych i przenośników taśmowych, aby uniknąć awarii ładunków.

3. Kontrolowany prąd rozruchowy

Aby uruchomić silnik elektryczny, potrzeba od 7 do 8 razy więcej prądu przy pełnym obciążeniu silnika elektrycznego klimatyzacji. Napęd klimatyzacji zmniejsza początkową obecność, co skutkuje mniejszą liczbą przewijań silnika i wydłużeniem żywotności silnika elektrycznego.

4. Zminimalizowane zakłócenia linii wysokiego napięcia

Uruchomienie silnika klimatyzacji w całej linii może spowodować ogromny drenaż w systemie dystrybucji energii, powodując zapad napięcia. Wrażliwe narzędzia, takie jak systemy komputerowe, a także jednostki czujnikowe, wyłączą się, gdy uruchomi się duży silnik elektryczny. Napęd klimatyzatora usuwa ten spadek napięcia, eliminując zasilanie silnika elektrycznego zamiast wyłączania.

5. Łatwo dostosowuje kierunek obrotu

Napędy klimatyzatora mogą poradzić sobie z częstym uruchamianiem i zatrzymywaniem operacji. Wystarczy niewielki prąd, aby zmienić instrukcje obrotu po przekształceniu polecenia obrotu. Miksery stojące mogą wytwarzać idealną moc wyjściową jak instrukcje obracania, a także liczbę obrotów można regulować za pomocą napędu inwerterowego.

6. Instalacja podstawowa

Napędy klimatyzatora są wstępnie zaprogramowane. Zasilanie sterowania urządzeniami pomocniczymi, liniami komunikacyjnymi i przewodami silników elektrycznych jest obecnie okablowane w zakładzie produkcyjnym. Wykonawca musi podłączyć linię do źródła energii, które będzie zasilać napęd klimatyzacji.

7. Elastyczny limit momentu obrotowego

Napędy klimatyzacyjne mogą chronić silniki elektryczne przed uszkodzeniem, precyzyjnie regulując moment obrotowy. Na przykład silnik elektryczny bez wątpienia będzie się obracał w zacięciu maszyny, dopóki narzędzie przeciążeniowe się nie otworzy. Przemiennik częstotliwości może być przygotowany do ograniczenia momentu obrotowego związanego z silnikiem elektrycznym, aby zapobiec przekroczeniu limitu momentu obrotowego.

8. Eliminacja mechanicznych części napędowych

Napęd klimatyzatora może zapewnić niską lub wysoką prędkość wymaganą przez partie bez zwiększania lub zmniejszania prędkości gadżetów i przekładni. Oszczędza to ceny utrzymania, a także zapotrzebowanie na powierzchnię.

Czy mój falownik musi być włączony, gdy jest podłączony do zasilania z lądu?

Jeśli aktywnie podróżujesz, powinieneś mieć włączony falownik, aby korzystać z urządzeń AC w twoim RV. Jeśli spodziewasz się, że nie będziesz mieć dostępu do zasilania z lądu, ale chcesz nadal korzystać z urządzeń, powinieneś opuścić falownik.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × four =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.