Bir LED sürücüsü ne yapar?

Bir LED sürücüsü ne yapar?

LED sürücü, şebeke voltajını (12V) düşük voltajlı (analog) bir sinyale dönüştürür. Bu sinyal, lamba soketine bağlı bir kontrolör tarafından kullanılır ve soketin kısa devre olmamasının nedeni sürücülerdir.

LED sürücü gerekli mi?

Evet! Birçok LED sürücüsü yalnızca bir seçenek değil, LED sürücüsü için tek seçenektir. Tüm aydınlatma ihtiyaçları için kullandıkları geniş bir RGBW sürücüsü yelpazesine sahip olanlar için, evlerinin yerleşimi veya aydınlatması gereken alan nedeniyle aydınlatma düzenini değiştirmek zorlaşıyor.

Tüm LED ışıkların bir sürücüye ihtiyacı var mı?

LED’ler doğrudan harici bir güç kaynağından yakılabilir, ancak genellikle DC düşük voltajlı motorlar veya dahili pil yedekleri ile çalıştırılır. Işıkları bir transformatöre bağlamaya hiç gerek yok.

LED’im için bir LED sürücüsünü nasıl seçerim?

LED sürücünüzü seçmenin en iyi yolu karşılaştırmalı bir analiz yapmaktır. Floresan, Metal Halide veya LED ile karşılaştırabilirsiniz. En geniş ışık açısında en iyi aydınlatmayı sağlayan LED sürücüsünü seçmek amacıyla Floresanları, Metal Halideleri ve LED sürücülerini yan yana karşılaştırabilirsiniz.

  • iç mekan dış mekan
  • Sabit akım veya Sabit voltaj
  • DC çıkış 5V 12V 24V 48V
  • Kısılabilir veya kısılabilir olmayan
  • Kablolu, kablosuz

12 Volt için seri olarak kaç LED vardır?

Şekil, 12Vdc’de 4 Güç Ledini beslemek için tipik bir seri bağlantı şemasını göstermektedir. 4 özdeş Power Led’i bağlayarak (çalışma voltajı ve gücü olarak, rengi ne olursa olsun), voltaj 4 Led üzerinde eşit olarak bölünür; yani her Güç Ledinde 12:4= 3Vdc olacaktır.

Kaç metre LED bağlanabilir?

LED şeridin güç kaynağından daha uzakta olan kısımları daha az parlaktır. Genel olarak, her bir bölümün uzunluğunun 5 mt’yi aşması mümkün değildir.

Bir LED spot ışığına nasıl güç verilir?

İlk önce toplam güvenlikte bir led şerit olan Power’a, uzunlukla abartmayın, çünkü 10m’nin ötesinde, led şeritler artık homojen ışık yaymamaya başlar, ancak azalma eğilimindedir.

LED sürücüsü nasıl seçilir?

Genel olarak, ev aydınlatmasına yönelik bir sürücünün aşağıdakiler gibi belirli gereksinimleri karşılaması gerekir:

Küçük boyutlu.

Düşük maliyetli.

Orta-düşük Güç.

Yüksek düzeyde verimlilik ve güvenilirlik

Kurulumun basitliği.

Basit ve anında parlaklık kontrolü (karartma).

Uzun yaşam.

12V led nasıl çalıştırılır?

O çok basit. LED, 1,5 V’luk bir voltajla beslenmeli ve 20mA akmalıdır (aksi halde yanıp sönmüyorsa 15mA). Voltajı 12V’a düşürmek için, LED’e 12 – 1.5 = 10,5V düşmesi gereken seri olarak bir direnç koymalısınız.

4 LED seri olarak nasıl bağlanır?

LED’leri seri olarak bağlarken, farklı renkteki LED’leri de kullanabilirsiniz ve bu nedenle, tüm LED’lerin IF’sinin eşit olması koşuluyla başka bir VF’ye sahip olabilirsiniz. Bu durumda, daha önce yapıldığı gibi tüm LED’lerin VF’sini eklemek ve sonucu formüle eklemek yeterli olacaktır.

LED için bir transformatör nasıl hesaplanır?

Işık şeridinin Güç/mx Uzunluğunu (metre olarak ifade edilir) çarpın, yani: 14,4 W/mx 5 m = 72 W. Doğru güç kaynağının gücü 86,4 W olmalıdır (bu, ışığın emiliminden %20 daha fazladır). LED şerit). Ardından 90W veya 100W’ı seçin.

LED şerit nasıl açılır?

Mağazamızdaki tüm LED şeritler hızlı bir bağlantı ile donatılmıştır; kullanıma hazırlar ve bunları kullanmak çok basit!

Bağlamak. Konnektörü uygun Güç ve voltajın güç kaynağına bağlayın.

Aç. Güç hattına bağlı güç kaynağını açın.

İyi eğlenceler.

Birden fazla LED şeridi nasıl bağlanır?

Birden fazla LED şeridi bağlamak için, parçaları kalaylayarak ve kutupları eşleştirerek parçaları birleştirin.

Bir LED’in voltajı nasıl kontrol edilir?

Test cihazı seri ve bir potansiyometre ve led ile üç voltluk bir pil koyun, led’e paralel bir voltmetre, 20-25’e gelene kadar yavaşça yükseltin ancak voltajı okuyun. Bir kez bittiğinde, potu hareket ettirmeden hepsini birer birer kanıtlayabilirsiniz. Aksi takdirde ohm x 10 aralığındaki analog buz yanacaktır.

LED’leri odaya nereye koymalı?

Büfenin altına veya merdivenlerin yanına bir LED şerit yerleştirmeyi deneyin. Bazı yerleştirmelerimizde onları iki sütunun bordürlerine yerleştirdik veya bazı nişlere yerleştirdik, resimlerden de anlaşılacağı gibi, sofistike bir etki ve önemli bir etki elde ettik.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 6 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.