3D yazıcı güç kaynağı nasıl bağlanır?

3D yazıcı güç kaynağı nasıl bağlanır? Bu, 3D yazıcılarıyla yazdırmaya başlamayı planlayan birçok kişinin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Bunu nasıl yapacaklarından ve en iyi performansı alacaklarından emin olmak için ne yapacaklarından emin olmayabilirler. Sonuçta, yazıcınızla yazdırırken doğru çalışmayan bir şeye zaman ve para harcamak istemezsiniz. Bu yazıda, ipuçlarını ve püf noktalarını kullanarak bir 3D yazıcıyı nasıl bağlayacağınızı göstereceğim.

Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağını neden bilmemiz gerekiyor?

Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağını bilmemizin iki nedeni var. Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağını bilmeniz gereken ilk neden, yazıcınızın tüm parçalarını tek bir güç kaynağına bağlamanıza yardımcı olması için yazıcınızdaki kabloları kullanacaksınız. O halde, önce yazıcınızı oluşturan farklı öğelere ve bunların tam olarak nasıl bağlandıklarına bakalım.

Yazıcınızın ilk parçası kartuştur. Baskı için kullanılan tüm plastik kartuşlar, yeni bir kartuşla değiştirilmeden önce burada saklanır. Kartuş, yazdırmayı ve yazıcınızın gerçekleştireceği tüm yazdırma prosedürlerini gerçekleştirecek olan şeydir. Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağı hakkında bilmeniz gereken şey, kartuşların düzgün çalışması için nasıl takılacağıdır. Bunu doğru yapmazsanız, yazıcınızın olması gerektiği gibi çalışmadığını görebilirsiniz.

Kablolar kartuştan güç kaynağına nasıl gidiyor?

Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağını öğrenmek için önce kabloların kartuştan güç kaynağına nasıl gittiğini anlamanız gerekir. Bu, yazıcınızı doğru şekilde nasıl bağlayacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Kartuştan güç kaynağına giden üç kablo. İlk tel topraklama kablosu, ikincisi Titreşimli Tel ve son tel ise Elektrik Teli’dir.

Her tel nasıl çalışır?

Bir 3D yazıcı güç kaynağının nasıl bağlanacağını öğrenmek için önce her bir kablonun nasıl çalıştığını anlamalısınız. Yazıcıdan herhangi bir bileşene elektrik sızmasını önlemek için topraklama kablosu genellikle topraklanır. Topraklama kablosu bağlı değilse, elektrik yükü olmayacağından yazıcınıza sağlanan güç neredeyse anında kaybolacaktır. Yazıcınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Topraklama kablosunu pillere veya bilgisayarın güç kaynağına sabitlemeniz gerekecektir. Bir 3D yazıcının nasıl bağlanacağını öğrenirken asla elektrik kullanmamak çok önemlidir.

Yazıcınızda hangi kablonun hangi bileşen için olduğunu belirleyin

Bir 3D yazıcı güç kaynağını kablolama konusundaki bir sonraki adım, yazıcınızdaki hangi bileşen için hangi kablonun olduğunu belirlemektir. Üç kablo vardır: Titreşimli Tel, Elektrik Teli ve Topraklama kablosu. Hangi telin hangisi olduğunu, her bir telin üzerindeki etikete baktığınızda anlayacaksınız. Ayrıca telin yönünü tanımlayan bir sayı göreceksiniz. Örneğin, kırmızı kablo sağa, siyah kablo sola ve beyaz kablo merkeze gider. Çoğu yazıcıda, gücü yazıcınıza doğru şekilde bağlamak için çevirebileceğiniz bir sıfırlama anahtarı da bulunur.

Yazıcıyı açın ve ne olduğunu görün

Bunu yaptıktan sonra, renk kodlamasına dayalı olarak hangi kablonun olduğunu bileceksiniz; hangi kablonun nereye gittiğini bilmek, yazıcınızın modelini görürseniz yazıcınızı doğru şekilde bağlamanıza yardımcı olacaktır. Tüm bu kablolar bağlandıktan sonra yazıcıyı açın ve ne olduğunu görün. Titreşimli Telin koyu olduğunu görürseniz, yazıcınızın içinde hasar görmüş bir şey olabilir ve değiştirmeniz gerekir. Elektrik Teli karanlıksa, yazıcınızda bir sorun olmayabilir.

Bir 3D yazıcı güç kaynağının kablolanmasındaki son adım, topraklama kablosunu pile ve Yeşil kabloyu bilgisayarın güç kaynağına bağlamaktır. Şimdi, yazdırmaya başlayabilirsiniz! Bununla kendinizi rahat hissetmeden önce biraz pratik yapmanız gerekebilir, ancak bunu yaptıktan sonra size doğal gelecektir. Çok yakında, “3D yazıcı nasıl bağlanır?” sorusuna cevap verebileceksiniz.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + 11 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.