220V LED Lamba sürüş prensibi

LED lamba sürüş prensibi

Eğriden ileri voltaj düşüşü (VF) ve ileri akım (IF) ilişki eğrisi, ileri voltaj belirli bir eşiği (yaklaşık 2V) aştığında görülebilir, bu genellikle durum voltajı IF olarak bilinir, yaklaşık olarak şu şekilde olabilir: VF ile orantılı. Tabloya bakın, ana ultra yüksek parlak LED’in mevcut elektriksel özellikleridir. Tablodan da görülebileceği gibi, mevcut ultra yüksek parlak LED’lerin en yüksek IF’si 1A’ya kadar

LED şerit çalışma prensibi

Her bölüm bir birimdir; her birimde sabit sayıda ışık yayan diyot ve akım sınırlayıcı direnç dağılımı bulunur. Departman tarafından kesilecek olan kesim süresinde, aksi takdirde bu bölüm yanmayacaktır. Her ünite, DC 200V, 24V, 12V, 5V, vb. güç kaynağı voltajına dayanacak şekilde bağlanmıştır. Bunlar arasında güç kaynağı ve şerit bağlantısının pozitif ve negatif noktaları vardır.

LED 220v şerit ışık iç yapısı

Esas olarak bir nominal güç trafosu ve led lamba boncuklarının paralel bağlantısı ile (eğer titreşim dönüşümü ve kontrol devresi varsa)

12V ve 220V şerit lambalar, bir elektriğe nasıl bağlanır

Sürücü trafosu üzerinden 12v ışık şeridi ışığı, sürücünün girişi de 220v voltajdır. Böylece 220v girişinde (sıfır tel firewire), aşağıdaki 22v şerit ve sürücü paralel olarak ve ardından sürücü çıkışı doğrudan 12v şeridine bağlanabilir.

12v şerit sürmek için 220v led ampuller kullanmak istiyorum. Şeridi seri olarak nasıl bağlayacağımı denemeliyim: 1. 220V lambayı devre kartına beyaz bir kırmızı çizgi DC voltajının kaç volt olduğunu ölçün 2, kırmızı kabloyu çıkarın, bir ampermetreyi seri bağlayın, nasıl ölçün çok akım 3, 12V şerit akımını ölçün, maçı doğrudan kullanmak için bağlayabilirseniz ne kadar. Fark varsa, ne kadar fark olduğunu söyleyin, güvenliğe nasıl bağlanacağınızı hesaplamanıza yardımcı olacak!

Çoklu ışık yayan diyotlar, seri olarak LED şeritler kullanır; güç adaptörü, her ünitenin ihtiyaç duyduğu voltaja göre tasarlanmıştır. Keyfi olarak keserseniz, şerit ve güç kutusuna zarar verir.

Şerit nasıl bağlanır?

Yapılacak ilk şey, yüksek voltaj mı yoksa düşük voltaj mı olduğunu teyit etmektir. Düşük voltaj ise, şeridin üst kısmına dikkatlice bakabilirsiniz; her üç boncukta iki nokta vardır, çizgi noktaların üstüne kaynak yapılabilir. Pinlerde yüksek voltaj takılı, hatta 220v voltaj bağlamak için fişe bağlı. Tüm boncuklar şeritle seri halindedir; kondansatör balast tipi sabit akım sürücüsüne tıklamanız gerekir (düşük voltaj şeridini sürmek için uygun daha iyi bir anahtar tipi sabit akım sürücüsü). Sürücü fişinin iki pimi, doğru polariteye göre lambanın iki ucunun çekirdeğine takılır ve ardından sürücü fişi 220V AC elektrik prizine takılır. Diğeri ise tüm lamba boncuklarını birbirine bağlamak, birçok direnci seri olarak karıştırmaktır. Lambanın pozitif ve negatif terminallerine karşılık gelen 12V DC güç kaynağının iki çıkış hattını (düzenli veya düzensiz mevcuttur) bağlayın ve ardından güç kaynağını 220V AC güç soketine takın. Şimdi ışık çubuğunu sürmek için bir 12V pil takımı da kullanabilirsiniz.

Altın şerit ışık

1)Temel yapı

Şerit bir elektrik fişi, bir güç dönüştürme, bir konektör ve bir şerit içerir (uzunluk yaklaşık 2 metredir).

Şeridin genişliği 12 mm’dir ve ışık yayan LED iletkenin genişliği 8 mm’dir.

▲ Altın LED şeridin yapısı

(2) Konektörün yapısı

Şerit ve güç kaynağı arasındaki yapı basittir. Aşağıdaki şekil olarak.

▲ Şerit ve güç kaynağı arasındaki yapı

(3) Doğrultucu Modülü

220V AC’yi titreşimli DC’ye dönüştürmek için elektrik fişi ve lamba şeridi arasında bir doğrultucu köprüsü vardır.

▲ Doğrultucu modülünde doğrultucu köprüsü

Lamba şeridinin iki önemli bölümü vardır—Paralel olarak bağlayın.

Şeridin her bölümü, seri olarak bir dizi LED, direnç ile mevcuttur. Uygulanan 220V tam köprü doğrultucu, onları ışık yaymaya yönlendirir.

Plastik sızdırmaz şerit, gelecekteki uygulamalar için şeridi sağlam tutmak için analiz için demonte edilmeyecektir.

Yapısal analiz için 220V altın LED şerit. Temel olarak yapısından dolayı araç modelinde tespit yoluyla uygulamayı uygulayamaz.

Ön analiz, altın renginin kaynağı, alt montaj malzemesinin sarı rengine dayanmaktadır. LED ışık yayan fitil sarı değil beyaz gösterir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + thirteen =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.