19V dizüstü bilgisayarım için bir 12V güç kaynağı takabilir miyim?

Hayır, yapamazsın. Orijinal 19V güç kaynağı, 16 ila 22V çıkış aralığına sahiptir ve düşük güçte şarj olmaz. Pil bitene kadar yerleşik pili kullanacaktır. Giriş aralığını dengelemek için dizüstü bilgisayarda yerleşik bir voltaj regülatör modülü bulunur.

19V düşürmeden sonra fan, ekran, sabit sürücü düşürme 5V, USB, kamera ve klavye düşürme 3,3v ve çip düşürme 1,2v için 12V.

Dikkat

Aynı markanın farklı modelleri diğer pil özelliklerini kullandığından, dizüstü bilgisayarın dahili güç yönetimi modülünün voltaj aralığı da farklıdır. 12V güç kaynağı kullanırsanız, sonuçlar belirsizdir.

Özel nedenler

1. Bu dizüstü bilgisayar pille çalışır; farklı markaların farklı modelleri var. Örneğin, 10.8v için HP, Dell, Lenovo ve diğer ev bilgisayarları 11.1v, bazıları 10.8v için, Apple’ın pil voltajı ise 7.3v.

2. Uygulamada Apple, düzgün çalışabilen bir 12V güç kaynağı kullanır. Ve kitabın bu Windows sistem gereksinimleri, birkaçı da düzgün çalışabilir, yani güç yönetimi modülü voltaj adaptasyon aralığı çok geniştir.

3. Bu sorun, kitaba eklenmiş güç adaptörü parametrelerinde de görülebilir. Windows bağdaştırıcısı için çıkış DC parametresi 19V veya 19.5V veya 20V iken elma bağdaştırıcısı 14.5V’dir.

4. Kitabın 12V harici güç kullanıp kullanamayacağı, dahili güç yönetimi modülünün tasarım parametrelerine bağlıdır. Modül, harici giriş voltajına, ikincil voltaj düzenleme işlemine, çıkış ana her bir çalışma voltajı grubuna ihtiyaç duyar, giriş voltajı çıkış voltajından daha büyük olmalıdır, devre düzgün çalışabilir.

Diğer pil özellikleri

Farklı model markaları diğer pil özelliklerini kullandığından, dizüstü bilgisayarın dahili güç yönetimi modülünün voltaj adaptasyon aralığı da çeşitlidir, 12V güç kaynağı kullanıldığında sonuçlar belirsizdir—belirli nedenler.


1. dizüstü pil güç kaynağı, farklı markalar veya modeller de farklıdır. 10.8V için HP dizüstü bilgisayarlar, DELL, Lenovo ve 11.1V için diğer ev tipi makineler ve bazıları 10.8V için, Apple ise 7.3V pil voltajı için kitap yazar.


2.Uygulamada, 12V güç kaynağı kullanan Mac’in çalışması tamamen normaldir. Ve bu Windows’un sistem not defterleri, küçük bir parçası da düzgün çalışabilir. Yani, güç yönetimi modülü voltaj adaptasyon aralığı geniştir.


3.Kitap ekinde bulunan güç adaptörünün parametrelerinden de bu sorun görülebilir. Apple kitap 14.5V iken Windows kitap güç adaptörü, 19V veya 19.5V veya 20V çıkış DC parametreleri gibi.


4.Bu kitap, dahili güç yönetimi modülü tasarım parametrelerine bağlı olarak 12V harici güç koşullarını kullanabilir. Harici giriş voltajına modül, ikincil voltaj regülatörü işlemesi için, çıkış anakartının her grubun çalışma voltajına ihtiyacı vardır. Bu nedenle, voltaj regülatör devresinin doğru çalışması için giriş voltajının çıkış voltajından, belirli bir genlik değerinden büyük olması gerekir – açıkçası, Apple kitabı bu koşulu karşılamaktadır.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + 5 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.