12V Güç Kaynağı Cihazlarının Kullanım Alanları Ve Uygulamaları Nelerdir?

12V güç kaynağı veya 12vdc güç kaynağı cihazları günümüz dünyasında en sık kullanılan güç kaynağı cihazlarından bazılarıdır. 12v güç kaynağı mekanizması genellikle iki geniş kategoride sınıflandırılır; 12V ayarlı güç kaynakları ve 12V ayarsız güç kaynakları. 12V regüleli güç kaynaklarında, regüleli AC’den DC’ye anahtarlama, Lineer regüleli AC’den DC’ye ve Anahtarlama regüleli DC’den DC’ye olmak üzere başlıca 3 stil vardır. 12V güç kaynağı sisteminin en büyük avantajlarından biri, diğer yüksek çalışma voltajlarıyla karşılaştırıldığında, 12V’nin çoğu DC devresi için güvenli ve emniyetli bir voltaj olmasıdır. Çoğu elektronik ev aleti için 12V güç kaynağı sistemi kullanılır ve bu da onu dünyanın en yaygın kullanılan güç kaynağı sistemi yapar. 12V güç kaynağı cihazları, çoğu yerli elektronik ürün için durmaksızın 12v çıkış üretebilir.

Anahtarlama Ayarlı 12V Güç Kaynağı:

12VDC güç kaynağı sistemi, yaygın olarak SMPS güç kaynakları veya anahtarlayıcılar olarak da bilinir. Darbe genişliği modülasyonu ve etkili geri besleme uygulayan karmaşık ancak verimli bir yüksek frekanslı anahtarlama tekniği kullanarak 12VDC çıkışını düzenlemek için kullanılırlar. 12 DC güç kaynağı entegre bir transformatör, diyot ve transistör kombinasyonu kullanarak 120VAC veya 240VAC girişten 12VDC çıkış elde etmek için bir mekanizma ile çalışır. Modern güç kaynağı cihazları, üretim süreçlerinde EMI filtreleme, ekranlama ve Galvanik izolasyon gibi en yeni verimli özellikleri içerir. Günümüzde, modern anahtarlama düzenlemeli 12V güç kaynağı sistemleri , yüksek düzeyde enerji verimli, hafif ve taşınabilirdir.

LED Işıklar için 12v DC Güç Kaynağı

Düzenlenmemiş 12V Güç Kaynağı:

Bunlar, bir AC girişi ve düzensiz 12V çıkışı ile çalışan temel güç kaynağı mekanizmalarıdır. Bu süreçte voltaj girişi ve yük ile voltaj çıkışı değişir. Sistematik düzenleme olmamasına rağmen, bu güç kaynağı sistemleri oldukça güvenilirdir. Ayrıca, düzensiz güç kaynağı sistemleri de ucuzdur.

12V Güç Kaynağı Sisteminin Geniş Uygulamaları:

12V güç kaynağı sistemlerinin tipik uygulaması şunları içerir:

  • Bu güç kaynağının kullanımları, LED ışıklar için bir 12VDC güç kaynağı içerir. . LED ampuller, doğrudan veya aracılığıyla bir 12V pil bankasından güç alabilir. LED ışıklar için 12VDC transformatörler .
  • Bu güç kaynağı sistemi aynı zamanda bilgisayar ve ağ uygulamalarında da kullanılmaktadır.
  • Bu sistem aynı zamanda telekomünikasyon ve fiber optik ağların geliştirilmesinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • 12V güç kaynağı adaptörü ayrıca dizüstü bilgisayarlar, Tab, mobil ekipman vb. dahil olmak üzere çeşitli elektronik uygulamalarda ve cihazlarda kullanılır .
  • Bu güç kaynağı sistemi ayrıca üniversitelerde ve çalışma merkezlerinde çeşitli elektronik öğeler ve uygulamalar için yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Güvenli DC çıkışı gerektiren tüm Temel elektronik öğeler ve aletler.
  • Ayrıca bir otomobilin elektronik parçaları ve devreleri için bir uygulaması ve kullanımları vardır.
  • Savunma sektörü de bu güç kaynağı sistemini birçok cihaz için kullanıyor.

Yakındaki En İyi Güç Kaynağı Cihazlarını Bulun:

12V güç kaynağı sistemleri için herhangi bir gereksiniminiz var mı? ve cihazlar? Shenzhen xinreal teknoloji şirketi., Ltd size LED güç kaynakları, anahtarlamalı güç kaynakları, CCTV güç kaynakları, akıllı güç kaynakları, tıbbi ve bina güç kaynağı sistemleri ve cihazları dahil olmak üzere çok çeşitli güç kaynağı sistemleri ve cihazları sağlayarak size yardımcı olabilir. 2011 yılından başlayarak, Shenzhen xinreal teknoloji şirketi., Ltd, 6000 metrekarelik bir alan geliştirdi. 200 ‘den fazla çalışan tarafından hizmet verilen üretim alanı. Güç kaynağı sistemleri alanında şirket, aylık 2.000.000 adet çemberleme kapasitesi ile 10 yıllık iyi bir deneyim geliştirmiştir.

Şirket, daha kısa teslim süresi ile 1000’den fazla model üretebilmektedir. Herhangi bir LED ampul fabrikası, ithalatçısı, toptancısı veya tüccarı için Shenzhen xinreal teknoloji şirketi., Ltd iş gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilir. Kuruluş, güç sistemleriyle ilgili herhangi bir teknik sorunda size yardımcı olabilecek deneyimli mühendislere ve Ar-Ge geliştiricilerine sahiptir.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 2 =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.