12 volt için kaç LED var?

Şekil, 12Vdc ile 4 Güç Ledini beslemek için tipik bir seri bağlantı şemasını göstermektedir. 4 özdeş güç LED’ini bağlayarak (çalışma voltajı ve gücü açısından, renge bakılmaksızın), voltaj 4 LED arasında eşit olarak bölünür, böylece her bir güç LED’ine 12:4= 3 VDC uygulanır.

4 LED seri olarak nasıl bağlanır?

LED’leri seri olarak bağlarken, tüm LED’lerin IF’sinin aynı olması koşuluyla, farklı renkteki LED’leri ve dolayısıyla farklı VF’leri kullanmak mümkündür. Bu durumda daha önce olduğu gibi tüm Ledlerin VF sini eklemek ve sonucu formüle eklemek yeterlidir.

12 volt ile bir LED nasıl yakılır?

Oldukça basit. LED, 1,5 V’luk bir voltajla beslenmeli ve içinden 20 mA geçmelidir (yanıp sönmüyorsa, aksi takdirde 15 mA). Voltajı 12 V’a düşürmek için, LED’e 12 – 1,5 = 10,5 V uygulanması gereken seri olarak bir direnç bağlamanız gerekir.

Bir LED’in mevcut tüketimini nasıl hesaplarsınız?

Örnek: 14,4 W/m gücünde 2 m uzunluğunda bir LED şerit tedarik etmelisiniz. Hangi güç kaynağı en uygunudur? Işık şeridinin güç/mx uzunluğunu (metre olarak ifade edilir) çarpın, yani: 14,4 W/mx 5 m = 72 W.

Bir LED’in gücünü nasıl anlarsınız?

Basit kelimelere çevrildi mi? Bir LED kaynağı, geleneksel bir lambadan “yaklaşık” 10 kat daha az tüketir. İşte bir örnek. Geleneksel bir akkor veya halojen lambanın klasik 100 W değerine ulaşmak için yaklaşık 10 W güce sahip bir LED kaynağı yeterlidir.

LED’ler için bir transformatör nasıl seçilir?

Doğru güç kaynağını bulmak için, güç kaynağının LED şeridin düzgün çalışmasını sağlayabilmesi için bu çıkış değerine %20 eklemeniz gerekir. Bu şartlar altında, 50+%20=60 olduğundan 60W en ideal olanıdır.

220 voltluk bir LED’e nasıl güç verilir?

Şemadan da görebileceğiniz gibi, 220V LED’e güç sağlayan devre basittir. Voltaj düşüşü, kapasitör C1 aracılığıyla elde edilir, çünkü bir kondansatörden akan bir AC, empedansı Z nedeniyle uçlarında bir voltaj düşüşüne neden olur.

Pille çalışan LED şeritler nasıl çalışır?

Pille çalışan LED şeritler, düşük voltajlarda (5V, 9V veya 12V) çalışır; daha yüksek voltajlar arızaya neden olabilir ve hatta şeride zarar verebilir. İsterseniz LED şeritleriniz için ekstra bir pil de satın alabilirsiniz, bu onları bir partiye götürecekseniz idealdir!

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × five =

On Key

Related Posts

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.